Przedterminowe wybory w Boleszkowicach. Będzie druga tura.


Trzykrotnie przekładano termin przedterminowych wyborów na wójta gminy Boleszkowice. W niedzielę w końcu mieszkańcy mieli możliwość pójścia do urn i wybrania nowego włodarza, na tego będą musieli jeszcze jednak poczekać... 

Wybory odbyły się w niedzielę 13 czerwca. O stanowisko wójta ubiegało się siedmiu kandydatów. Najwięcej głosów zdobył Marek Czypar - 418, drugi wynik uzyskał Waldemar Pacewicz - 213 głosów. Obaj kandydaci przeszli do drugiej tury, która odbędzie się 23 czerwca. 

Trzeci wynik uzyskał popierany przez PiS Krzysztof Prętnicki (191 głosów), który przez ostatnie miesiące pełnił funkcję komisarza. Na dalszych pozycjach znaleźli się: Marcin Ciechanowicz (176 głosów), Łukasz Nowak (17 głosów), Bogusław Śniadała (14 głosów) i Łukasz Dombek (4 głosy). 

Łącznie oddano 1039 głosów, w tym 6 było nieważnych a 1033 ważnych. 

Wybory zostały ogłoszone w związku ze śmiercią Jana Krzywickiego w listopadzie 2020 roku. Gminą kierował trzecią kadencję, miał 65 lat. Wybory miały się odbyć 31 stycznia, następnie z powodu pandemii przeniesiono termin na 11 kwietnia. Najnowsze rozporządzenie sprzed kilku dni zmienia termin na 9 maja. 

Czytaj również:
Siedmiu kandydatów na fotel wójta. Przedterminowe wybory z nową datą.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza