Sukces uczniów ZSP w Chojnie


18 czerwca odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy i Praktycznych Umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa „CyberSkiller Challenge POLAND”, zorganizowany przez działającą na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie spółkę “CyberSkiller”,we współpracy z Lubelskim Parkiem Naukowo-Technologicznym.

Do przeprowadzenia konkursu została wykorzystana autorska platforma przeznaczona do edukacji specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, która została opracowana przez kierownika Katedry Cyberbezpieczeństwa UMCS w Lublinie.
 
Uczniowie technikum w ZSP w Chojnie Kamil Bielak , Kacper Fryska i Piotr Pośniak, kształcący się w zawodzie technik informatyk, zdobywając I miejsce w województwie zachodniopomorskim, zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego. Finał konkursu miał się odbyć w Lubelskim Parku Naukowo-Technicznym lecz ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, został przeprowadzony online. Każda drużyna, na czas trwania konkursu, miała podłączoną kamerę internetową, a całą relację na żywo prowadził organizator konkursu.

Po omówieniu zasad współzawodnictwa, uczestnicy przystąpili do rozwiązywania zadań. Zadania były wykonywane z wykorzystaniem VPN, maszyn wirtualnych i systemu operacyjnego Kali Linux, przeznaczonego do testowania zabezpieczeń i punktowane w zależności od stopnia trudności zadania.

Do konkursu przystąpiło 160 szkół z całej Polski, 1340 uczniów, a do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko 44 uczestników. Determinacja uczestników podczas walki była bardzo duża. W kwalifikacji końcowej drużyna ZSP w Chojnie zajęła 13. miejsce w kraju. Mieliśmy apetyt i umiejętności na więcej,ale i tak, wynik jest dla nas satysfakcjonujący. Zdobyta tym razem wiedza z zakresu cyberbezpieczeństwa, jest podstawą przygotowań do kolejnej edycji konkursu.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza