Weekend z motocrossem i quadcrossem w Chojnie [foto]

Aż trzy wydarzenia odbywały się w miniony weekend na torze motocrossowym w Chojnie. Zawodnicy rywalizowali w I rundzie Quadcross oraz Pucharu Polski w motocrossie oraz IV rundzie Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w motocrossie. 

W dniach 19-20.06.2021 na torze motocrossowym w Chojnie odbyła się 2 runda Mistrzostw Polski w Quadcrossie i Pucharu Polski w Motocrossie, wyniki zawodów zostały tez zaliczone do 2 rundy Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie. Przez 2 dni na chojeńskim torze ścigało się 244 zawodników zmagając się z ponad 30 stopniowym upałem. Żeby tor nadawał się do rozegrania na nim zawodów należało wykonać ogromną pracę nawodnienia całej trasy. Już od czwartku cysterna z POMOTU woziła wodę, w piątek po południu dołączyli strażacy z OSP Chojna, Nawodna, Mętno i Lisie Pole oraz z Przemocza spod Goleniowa. Wszyscy zawodnicy przybyli na zawody byli pod wrażeniem, spodziewali się twardego i wysuszonego toru , było kilka telefonów czy z powodu upałów zawody nie zostaną odwołane. Dzięki zaangażowaniu POMOTU i naszych OSP , Klub Motorowy Chojna zebrał wiele pochwał za przygotowanie trasy. Kolejne słowa uznania otrzymał Andrzej Stelmach za tradycyjne pamiątkowe zdjęcia dla każdego uczestnika chojeńskich zawodów.

Już po zakończeniu zawodów przedstawiciele Zarządu Głownego PZM w tym Przewodniczący Głownej Komisji Motocyklowej Jacek Bujański podziękowali za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie tak dużych zawodów jednocześnie wyrażając nadzieję na dobre wykorzystanie zdobytych doświadczeń w kolejnych ogólnopolskich zawodach motocrossowych.

Coraz więcej osób i instytucji wspiera działania Klubu Motorowego Chojna. Osobiste zaangażowanie Pani Burmistrz Barbary Raweckiej, która objęła Patronat Honorowy nad zawodami, Pana Starosty Gryfińskiego Wojciecha Konarskiego , Prezesa POMOTU Pana Leszka Siatki, Pana Daniela Błażkiewicza z firmy DANKOM, Pana Andrzeja Szelążka Dyrektora RDLP w Szczecinie, Pana Krzysztofa Ziętka Kierownika RDW – to główne filary kolejnego sukcesu jaki został odniesiony na chojeńskim torze motocrossowym. Wsparcie tych i wielu innych niewymienionych tutaj osób z każdym rokiem przyczynia się do podnoszenia poziomu rozgrywanych w Chojnie zawodów i skutecznej promocji naszego miasta i regionu.

Na naszym profilu na Facebooku możecie obejrzeć ponad 200 zdjęć. Fotorelację wykonał Mateusz Szelążek. 

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza