Zachodnia Liga MTB w Lubniewicach

W niedzielę odbyły się kolejne zawody w ramach Zachodniej Ligi MTB. Tym razem rywalizacja odbywała się w Lubniewicach w województwie lubuskim. Na dystansie mini o długości 32 km rywalizowali również kolarze z naszego regionu.

To były czwarte zawody w ramach najpopularniejszego cyklu kolarskiego w zachodniej Polsce. Na starcie stanęło 338 zawodników i zawodniczek.

Na dystansie MEGA o długości 40 km zwyciężył Marcin Wider rzez Pawłem kalitą i Kamilem Więckiem. Najszybszą kobieta była Marta Balcerzak przed Iwoną Berg. Na dystansie MINI o długości 32 km linie mety jako pierwszy przekroczył Mateusz Strużyński przed Łukaszem Dąbrowskim i Piotrem Jarmużewskim. Wśród kobiet najszybsza była Marta Macutkiewicz przed Agnieszką Zubel i Karoliną Maczugą.

Wśród zawodników z naszego regionu najlepszy był Wojciech Greguła z Chojny (9. miejsce OPEN, 3 miejsce w kategorii). Ariel Kozłowski zajął 13. miejsce w OPEN i 4. miejsce w kategorii M4. Jan Kozłowski w kategorii M6A zajął 5. miejsce.