Ariel Lipiński uratował kobietę przed gwałcicielem. Policjant został odznaczony za swój bohaterski czyn.


Policjant z Komisariatu Policji w Chojnie znalazł się wśród czterech zachodniopomorskich funkcjonariuszy, którzy odebrali odznaki im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Aspirant Sztabowy Ariel Lipiński uratował kobietę przed gwałcicielem. 

Przykład bohaterskiego zachowania wykazał asp. szt. Ariel Lipiński z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnie. Policjant w czasie wolnym od służby obezwładnił mężczyznę, który usiłował zgwałcić kobietę. W wyniku czynności dochodzeniowo-śledczych sprawcy przedstawiono zarzut usiłowania zgwałcenia oraz gróźb karalnych, a są zastosował wobec niego areszt na 3 miesiące.

O zdarzeniu, do którego doszło pod koniec lutego napisaliśmy jako pierwsi w artykule Obywatelskie zatrzymanie mężczyzny, który próbował dokonać gwałtu. Doniesienia naszej czytelniczki później się potwierdziły i okazało się, że kobietę uratował policjant po służbie. Cytowały nasz największe ogólnopolskie media, między innymi portal natemat.pl, crime.pl czy Wirtualna Polska (wp.pl).

Odznaka im. podkomisarza Andrzeja Struja została wręczona po raz pierwszy w historii polskiej Policji. Mogą ją otrzymać policjanci, którzy podjęli się poza służbą ratowania życia, zdrowia ludzkiego albo mienia. Funkcjonariusze otrzymują również nagrodę finansową. Odznaka jest nadawana na wniosek Komendanta Głównego Policji albo z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wyróżnienie może być przyznawane także pośmiertnie.

Źródło: Policja Zachodniopomorska
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza