Gramy dla Michałka. W sobotę charytatywny turniej piłkarski w Lisim Polu.

W najbliższą sobotę 10 lipca na boisku sportowym w Lisim Polu (gmina Chojna) obędzie się charytatywny turniej piłki nożnej dla Michała Walecznego.

Organizatorami wydarzenie są Uczniowski Klub Sportowy i Ochotnicza Straż Pożarna w Lisim Polu. W programie wydarzenia między innymi turniej piłkarski, licytacje, atrakcje dla dzieci i młodzieży. Wylicytować będzie można zegarek z podpisem Marcina Różalskiego czy koszulkę dumy pomorza z podpisami zawodników oraz wiele więcej.

Przedstawimy historię małego bohatera 

Był 8 lutego 2021, niecałe dwa tygodnie przed pierwszymi urodzinami synka. Nie wróciliśmy już do domu. Prosto z przychodni pojechaliśmy szpitala, gdzie przeprowadzono szereg badań. Tę ciszę zapamiętam do końca życia... Lekarz uważnie wpatrywał się w ekran monitora USG i milczał. Byłam zdezorientowana, ale wiedziałam, że to milczenie nie wróży nic dobrego. To rak. Nowotwór złośliwy nadnerczy, postać rozsiana z przerzutami do węzłów chłonnych, do szpiku, do kości, naciek opony twardej okolic czołowych... Nasz kochany synek, wyczekany, wymodlony, dostał wyrok. Pękło nam serce. Michałek przeszedł już 8 cykli chemioterapii. Miał przetaczaną krew niezliczoną ilość razy... Jest znieczulany do każdego badania z powodu swojego wieku. Stracił włoski i rzęsy już po drugiej chemii, ale to najlżejszy skutek uboczny tej terapii... W domu jesteśmy gośćmi na chwilę, to trudne dla nas wszystkich.

Celem zbiórki jest leczenie, konsultacje, materiały opatrunkowe i rehabilitacja w czasie leczenia. Trwają licytację, akcję można wspomóc tutaj: Malutki Michaś toczy bój o życie! Pomóż pokonać nowotwór! oraz Licytacje dla Michałka Walecznego  LICYTACJERedakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza