Pędził 130 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy.


Kierowca Saaba stracił prawo jazdy na trzy miesiące i został ukarany mandatem. Mężczyzna na drodze krajowej nr 26 w Sobienicach (gmina Myślibórz), miał na liczniku ponad 130 km/h. Mieszkaniec powiatu myśliborskiego został zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED.

Nadmierna prędkość, brawura i przecenianie własnych umiejętności, to w dalszym ciągu główne przyczyny zdarzeń drogowych. Dziś na terenie całego powiatu Myśliborskiego funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu prowadzili działania „Prędkość”. Ich celem było zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Około godz.10:00 policjanci, wchodzący w skład myśliborskiej grupy SPEED, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Saabem. Wideorejestrator nieoznakowanego bmw, na drodze K-26 w Sobienicach zarejestrował niebezpieczną sytuację. Kierujący Saaba w miejscu gdzie obowiązuje dopuszczalna prędkość 50 km/h jechał z prędkością 132 km/h. Mężczyzna przekroczył prędkość o ponad 80 km/h. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 500 zł a jego konto zasiliło 10 pkt. karnych.

Niestety ale kierowane przez funkcjonariuszy apele o przestrzeganie prawa nie pomagają. Tylko podczas ostatniego weekendu myśliborscy stróże prawa zatrzymali sześć praw jazdy. Wszystkie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości

Policjanci przypominają, że według obowiązujących przepisów okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy jeżeli osoba, która pomimo utraty prawa jazdy, nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez Policję. Kolejne spotkania z mundurowymi mogą skończyć się dla opornego kierującego utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy. Warto o tym pamiętać zwłaszcza teraz, kiedy wielu z nas jest już na wakacyjnych wyjazdach.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza