Powrót do europejskich pucharów. Pogoń Szczecin zagra z NK Osijek.To jedno z najważniejszych spotkań w najnowszej historii klub. Pogoń Szczecin po wielu latach przerwy wraca do europejskich pucharów. Duma Pomorza rozpocznie swoją rywalizację w w eliminacjach Ligi Konferencji już dzisiaj 22 lipca. 

Dla Pogoni Szczecin będzie to trzecia oficjalna potyczka z klubem z Chorwacji. W 1965 roku naszym przeciwnikiem w Pucharze Intertoto był NK Zagrzeb (wówczas Jugosławia), z którym w Szczecinie wygraliśmy 3:0, a na wyjeździe przegraliśmy 0:2.

Piłkarze ze Szczecina zmierzą się z chorwackim NK Osijek trenerem drużyny rywala jest dobrze znamy w Polsce Nenad Bjelica. Według bukmacherów faworytem pojedynku  są goście. Pogoń kurs 2:77-  NK Osijek 2-57 złotych.

Sylwetka rywala 

NK Osijek jest jednym z czołowych zespołów chorwackich, jednak ich fanami są przede wszystkim… Madziarzy. Miasto jest położone w Slawonii, regionie we wschodniej części kraju, blisko granicy z Serbią i Węgrami. To właśnie mniejszość węgierska w głównej mierze wypełnia ok. 12-tysięczny obiekt zwany „Ogrodem Miejskim”.

Na trybunach Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera ma pojawić się blisko 10 tysięcy kibiców którzy liczą na dobre widowisko i zwycięstwo.

Spotkanie będzie transmitowanie na antenach telewizji polskiej oraz w Internecie i aplikacji mobilnej. 
  • Transmisja: 20:55 TVP2, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV
  • Kto skomentuje: Mateusz Borek, Marcin Żewłakow
  • Prowadzący studio: Maciej Adamiak
  • Gość w studiu: Marek Citko
Źródło Pogoń Szczecin/sport.tvp.p
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza