Poznaj smaczne i zdrowe MIKROLISTKI! Można je zakupić między innymi w sklepie Intermarche


Mikrolistki znane też jako mikroliście lub microgreens, są to młode warzywa, zioła lub kwiaty, które zbiera się i spożywa we wczesnej fazie wzrostu, gdy wykształcą liścienie i pierwszą parę liści.

Delikatne mikrolistki są bardzo pożywne i mają zaskakująco aromatyczny i wyrazisty smak. Określa się je jako "superfood", ponieważ zawartość witamin, minerałów, aminokwasów w mikrolistkach jest wielokrotnie wyższa niż w ich dojrzałych odpowiednikach. A wynika to z faktu, że w aktywnej fazie wzrostu maksymalnie wykorzystują składniki odżywcze nasion.

Mikrolistki to jest pożywienie nieprzetworzone, pozyskiwane ekologicznie bez dodatku niezdrowej chemii co daje nam pewność że spożywamy samo zdrowie.
Microgreens charakteryzują się wysoką zawartością:
  • witamin;
  • karotenoidów (zdrowotnych barwników);
  • antyoksydantów;
  • minerałów, a zwłaszcza mikroelementów;
  • enzymów, dzięki którym są lepiej trawione

Młode listki są miękkie, chrupiące i soczyste, a dzięki temu wyjątkowo smaczne. Zaleca się je jeść na surowo, gdyż wtedy zachowują wszystkie swoje wartości.


Mikrolistki są przede wszystkim świetnym dodatkiem do codziennych potraw, który urozmaica ich smak oraz sprawia, że wyglądają bardziej apetycznie.
Najpopularniejszym sposobem spożycia jest dodanie ich do kanapek. Nie jest to jednak jedyna możliwość, możemy wzbogacić o nie sałatkę, koktajle, posypywać nimi potrawy mięsne oraz wegetariańskie, dekorować zupy, robić z nich sosy czy smarowidła do kanapek, lub spożyć bezpośrednio.
Dodane do potraw potrafią poprawić jej wygląd, intrygując i dodając wyrazistości. Niejednokrotnie goszczą w szanujących się restauracjach jako przykład urozmaicenia o kolosalnym wpływie na nasze zdrowie.


Produkujemy dla Was wyjątkowo smaczną i zdrową zieleninę przez cały rok jako źródło witamin i antyoksydantów.


Mikrolistki uprawiamy lokalnie na tzw. FARMIE WERTYKALNEJ, czyli ustawionej pionowo, w której poszczególne rośliny są umieszczone jedna nad drugą. Uprawa prowadzona jest w zamkniętym pomieszczeniu, w całkowicie kontrolowanych warunkach, bez dodatków pestycydów I GMO.
Zamiast gleby na farmie wertykalnej stosujemy TECHNIKĘ HYDROPONICZNĄ.


W swojej ofercie posiadamy mikroliście słonecznika, rzodkiewki (5 odmian), kapusty czerwonej, groszku (Affylla, Maple), rukoli, amarantusa, cebuli, rzeżuchy, brokuła, bazylii, jarmuża, lucerny, mizuny, kalarepy czerwonej, buraka czerwonego oraz nasturcji.

W dwóch formatach:
  • mikroliście rosnące na podłożu kokosowym
  • mikroliście ścięte w pudełku 55g
Nasze świeże, zdrowe, pyszne i piękne młodziutkie mini roślinki teraz znajdziesz w sklepie Intermarche przy ulicy Klasztornej 1, Chojna.

Poznaj i wypróbuj nowość - MIKROLISTKI


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza