Przychodnia Weterynaryjna Jagusz Vet Centrum ogłasza sierpień miesiącem badań krwi.


Zadbaj o swojego pupila i wykonaj w sierpniu badanie krwi w promocyjnej cenie 99 zł. Morfologia + biochemia (10 parametrów: kreatynina, mocznik, glukoza, ALT, ALKP, białko całkowite, albuminy, globuliny, ALB/GLOB, BUN/CREA).Wyniki już w 20 minut od pobrania.
Dlaczego badanie krwi jest takie ważne?

Badanie krwi dostarcza bardzo cennych informacji o stanie zdrowia zwierzęcia oraz o potencjalnych chorobach. Nawet jeżeli zwierzę nie manifestuje niepokojących objawów u młodych zwierząt warto wykonać je przynajmniej raz na dwa lata, a u czworonogów starszych (powyżej 6 roku życia) - co roku. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze zwierzę jest zdrowe, a w jego organizmie nie rozwija się ukryta infekcja. Wykrycie choroby w jej wczesnym stadium pozwala na szybsze wdrożenie leczenia i poprawę rokowań. Diagnoza hematologiczna szczególnie zalecana jest u zwierząt w średnim wieku oraz starszych.

Jak przygotować się do wizyty?

Przed wizytą w Naszej Przychodni należy odpowiednio zadbać o swojego pupila. Aby wynik był miarodajny, należy przeprowadzić min. 8-12 godzinną głodówkę. Wodę można podawać bez ograniczeń.

Krew do badań pobiera się w sposób sterylny. Z tego względu konieczne jest wygolenie miejsca wkłucia z sierści oraz zdezynfekowanie skóry. Jeżeli Państwa zwierzę jest agresywne lub szczególnie nerwowe należy nas wcześniej o tym poinformować. Pobranie krwi dla zwierzęcia jest bezbolesne, a cała procedura trwa do kilku minut.

Kiedy najlepiej wykonać badanie krwi?
  • w momencie przygarnięcia zwierzaka,
  • w przypadku pogorszenia samopoczucia,
  • przed zabiegiem chirurgicznym,
  • po ukończeniu 6. roku życia.
Podstawowym badaniem krwi jest morfologia, dostarczająca informacji m.in. o stanie zapalnym, odwodnieniu, anemii i informuje o konieczność dalszej diagnostyki.

Bardzo ważna jest również biochemia krwi, umożliwiająca zbadanie parametrów określających funkcjonowanie narządów tj. wątroba, nerki, trzustka, sprawdzenie poziomu hormonów, glukozy oraz jonów.

Rodzaj wykonywanych badań dobierany jest do stanu zdrowia zwierzęcia, kondycji oraz zgłaszanych objawów.

Badania krwi są wykonywane w Naszej Przychodni codziennie, głównie na miejscu oraz wysyłkowo. Ukierunkowują dalsze postępowanie oraz wspomagają postawienie prawidłowej diagnozy.

Pamiętajmy o tym, aby badać swoje zwierzęta nawet gdy nie wykazują objawow chorobowych. Pozwoli to na zwiększenie komfortu ich życia, wczesne wykrycie nieprawidłowości oraz szybkie wdrożenie leczenia.

Dobrym momentem na wykonanie takiego badania jest coroczna wizyta przy okazji szczepień ochronnych, bo najważniejsza jest profilaktyka!


Zapraszamy!
Tel. 914141171


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza