Współpraca leśników i samorządowców przy przebudowie dróg [foto] [video]


Ponad dwa i pół miliona złotych trafi do Gminy Chojna z przeznaczeniem na przebudowę dróg lokalnych. Wszystko dzięki współpracy Lasów Państwowych z samorządami.

W ramach umów zaplanowana została przebudowa dróg w miejscowości Mętno (931 metrów) oraz Jelonki (2900 metrów). Środki na współfinansowanie zadań pochodzą z Funduszu Leśnego Lasów Państwowych. 1 lipca w Chojnie symboliczne dwa czeki leśnicy przekazali na ręce pani burmistrz Barbary Raweckiej. Zaplanowane zadania zostaną ukończone do końca bieżącego roku.


- Stawiam na współpracę z samorządowcami. Te środki, które dzisiaj symbolicznie trafiły do gminy są wyrazem wspólnej dbałości o mieszkańców tej ziemi, której również my leśnicy jesteśmy częścią - mówi Andrzej Szelążek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie - Współpraca z Gminą Chojna układa nam się bardzo dobrze. Ostatnio realizowaliśmy m.in. projekty „Jedno dziecko, jedno drzewo” oraz „Leśnicy dla klimatu z lokalnymi samorządami. Zakładanie łąk kwietnych” - dodaje Andrzej Szelążek.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza