Koncert operowy w Kościele Mariackim w Chojnie

W najbliższą niedzielę 15 sierpnia o godz. 17:00 w Kościele Mariackim w Chojnie odbędzie się koncert operowy pt. „Ave Maria”. 

W programie najpiękniejsze pieśni Ave Maria i utwory sakralne kompozytorów różnych epok. Wystąpią: Marta Bochenek - sopran koloraturowy, Yana Hudzovska - sopran, Aleksandra Bałachowska-Jagusz - sopran koloraturowy , Przy fortepianie - Michał Landowski . Prowadzenie - Robert Bałachowski.

Przed i po koncercie będzie możliwość wsparcia zbiórki Antosia podczas kiermaszu ciast. 

Marta Bochenek – sopran koloraturowy

Ukończyła studia wokalne w 2021 roku w Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Katarzyny Dondalskiej oraz mgr Tomasza Krzysicy. Będąc jeszcze w Szkole Muzycznej otrzymała II miejsce ex equo na I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Zygmunta

Noskowskiego w Brzesku. Brała udział jako solistka w autorskich przedstawieniach musicalowych w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy oraz oratoriach „Tryptyk Legnicki” prowadzonych przez grupę „Młodzież tworzy Musical”. W 2020 roku zdobyła wyróżnienie na XII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Sabin V. Dragoi w Rumunii. W 2021 roku wygrała I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Amigdala we Włoszech, III miejsce i złoty bilet na Konkursie Wawerskiego Centrum Kultury „Nagraj z nami płytę”, I miejsce na Międzynarodowym Konkursie "IMKA" w Bośni i Hercegowinie, I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Great Composers Competition w Wielkiej Brytanii, a także III miejsce na Międzynarodowym Konkursie w Moskwie.

Yana Hudzovska-Kit – sopran

Skończyła  studia licencjackie i magisterskie z wyróżnieniem na Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie śpiewu prof. Katarzyny Dondalskiej.  Swoje umiejętności doskonaliła na kursach i warsztatach wokalnych pod okiem  wspaniałych śpiewaków i pedagogów : prof. Urszula Kryger, maestro Ewa Podleś, maestro Paul Esswood.  W swoim dorobku artystycznym posiada wiele koncertów na scenie Filharmonii Szczecińskiej , Filharmonii Zielonogórskiej, Sali Kameralnej Opery na Zamku , Sali  Bogusława , Anny Jagiellonki na Zamku Książąt Pomorskich , Sala Kameralna w 13 MUZ oraz na Ogrodzie Różanym, Filharmonii Olsztyńskiej. Koncertowała w ramach Zamkowych Wieczorów Książęcych.  Koncertowała również pod batutą Paula Esswooda, Jerzego Koska, Czesława Grabowskiego, Jacka Kraszewskiego, Piotra Borkowskiego.

Laureatka ogólnopolskich konkursów, zdobyła m.in.:-
  I miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Rosyjskiej w Szczecinie(2017),
- Wyróżnienie ta nagroda specjalna Haliny Mickiewiczówny na Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Katowicach.(2018)
- Wyróżnienie na Konkursie Wokalnym w Drezdenku(2018)
- Wyróżnienie na VIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie im. Zdzisława Skwary (2019)
-  II nagroda ( I nie przyznano) na V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz(2019 Kielce)
- Wyróżnienie i nagroda Specjalna im. Haliny Mickiewiczówny na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Bella Voce w Busku-Zdrój (2019)
- III nagrodę na Konkursie Wokalnym w Drezdenku(2019)
- Wyróżnienie i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie polskiego utworu na Międzynarodowym konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.

Aleksandra Bałachowska-Jagusz – sopran koloraturowy 

Ukończyła II stopień Społecznej Szkoły Muzycznej w Szczecinie, w klasie śpiewu Mirosława Kosińskiego. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w klasie śpiewu ad. dr hab. Iwony Hossy. 6 maja 2014 roku zadebiutowała na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu partią Rosiny w „Cyruliku sewilskim”, w spektaklu studenckim, pod kierownictwem muzycznym Przemysława Neumanna. Dzień później, także po raz pierwszy, zaśpiewała partię sopranową w dziele Carla Orffa „Carmina Burana”, obok Jerzego Mechlińskiego pod dyrekcją Warcisława Kunca. W latach 2014-2016 współpracowała z Teatrem Wielkim w Poznaniu wykonując partię Ognia i Słowika w operze „Dziecko i czary” M. Ravela, w reżyserii R. A. Brauna, pod dyrekcją Patrycji Pieczary i Grzegorza Wierusa. Od roku 2012 występuje na Letnim Festiwalu w Drezdenku i Krzyżu „Letnie Spotkania Kameralne" oraz na Nadnoteckim Festiwalu Muzycznym „Piękny śpiew”. Wzięła udział w koncercie finałowym w ramach Festiwalu „Wratislavia Cantans” na zakończenie „Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej” pod batutą Przemysława Stanisławskiego. 17 kwietnia 2017 zaśpiewała Świąteczny Koncert Południowy, składający się z arii Bacha, Heandla, Mozarta i Kurpińskiego, który odbył się w sali Bogusława na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, przy akompaniamencie Iriny Palivody. 

Półfinalistka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego "Geatano Zinetti 2017" w Veronie. Finalistka IV Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Sakralnej w Katowicach w roku 2021 i zdobywczyni trzech dodatkowych nagród: wyróżnienie Imienia Maestry Anny Kościelniak, za najlepsze wykonanie utworu sakralnego, Prof. dra hab. Andrzeja Chorosińskiego -UMFC Warszawa oraz Dyrektora Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy - Macieja Puto. 

Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich, prowadzonych m. in. przez Ingrid Kremling – Domański, Olgę Pasiecznik, Urszulę Kryger, Izabelę Kłosińską, Adama Kruszewskiego, Jarosława Bręka i Wojciecha Maciejowskiego.

Michał Landowski -  pianista, kameralista

Absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie fortepianu prof. dr hab. Bogusława Rottermunda (studia I stopnia) jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych m. in. w Suwałkach, Wiedniu oraz we Włoszech, gdzie w ubiegłym roku otrzymał I nagrodę w kategorii solowej oraz II nagrody w kategorii zespołów kameralnych na VIII Europejskim Konkursie Muzycznym w Filadelfii. Jako pianista-akompaniator otrzymał także wyróżnienie na III Międzynarodowym Konkursie Instrumentalistów w Łobzie. Michał Landowski występował z recitalami na wielu festiwalach, m.in. na XVIII Festiwalu Muzyka w Sandomierzu, na festiwalu „Mistrz i uczeń” w Wilanowie, na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku oraz dwukrotnie na festiwalu Wieczory Chopinowskie na Okólniku w Warszawie. Artysta współpracuje na stałe z Chórem Uniwersytetu Szczecińskiego. Koncertował ze znakomitymi muzykami, takimi jak np. Wojciech Mrozek, z Orkiestrą Filharmonii w Równem, a także z solistami szczecińskiej Opery na Zamku w Szczecinie oraz Opery Wrocławskiej. Michał Landowski dwukrotnie otrzymywał Stypendium Artystyczne Miasta Szczecina oraz Stypendium Rektora Akademii Sztuki w Szczecinie. Jest też laureatem XIII edycji Stypendiów Naukowych Miasta Szczecina.


Prześlij komentarz

Nowsza Starsza