Zlikwidowano kolejny nielegalny punkt hazardowy w regionie [foto]


Zachodniopomorska KAS zamknęła nielegalny punkt hazardowy w Gryfinie. Zabezpieczono komputery wykorzystywane do nielegalnych gier hazardowych. Działania KAS wspierała lokalna Policja.

Kolejny nielegalny punkt hazardowy został zamknięty przez zachodniopomorską Krajową Administrację Skarbową (KAS). W przeszukanym lokalu w Gryfinie zabezpieczono 6 komputerów, 7 monitorów, modem oraz videorejestrator.

W działaniach uczestniczyło 5 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie oraz policjant z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

Sankcje za prowadzenie działalności hazardowej

Nielegalna działalność hazardowa związana z urządzaniem gier na automatach zagrożona jest surowymi karami pieniężnymi, tj. 100 tys. zł od każdego automatu oraz karami wynikającymi z kodeksu karnego-skarbowego – grzywna (od 67 tys. zł do 27,2 mln zł), kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
 
Odpowiedzialność tę ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale też posiadacze lokali, w których się one odbywają. Ukaranie właściciela automatów nie powoduje, że posiadacz lokalu uniknie kary.
 
Kary finansowe grożą również uczestnikom nielegalnych gier hazardowych. Za udział w takiej grze może być nałożona grzywna od 11,2 tys. zł do 4,5 mln zł.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza