Gmina przystępuje do inwestycji za milionowy grant


Gmina przystępuje do realizacji kolejnych ważnych inwestycji dla mieszkańców. Zmiany, które już niedługo nastąpią to efekt pozyskania ponad miliona złotych na rozwój infrastruktury z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Za pozyskane środki jeszcze w 2021 roku uda się rozpocząć budowę m.in. kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków w części ulicy Warcisława w Kołbaczu. 

W piątek, 3 września br. wójt Marzena Grzywińska podpisała umowę z wykonawca robót, stargardzką firmą Starkan. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast. Źródłem finansowania projektu jest fundusz COVID-19. 

Łącznie w skali całego kraju to aż 12 miliardów złotych, które w formie bezzwrotnego wsparcia mogą zostać przeznaczone na m.in. projekty infrastrukturalne, edukacyjne czy cyfryzację. Z tej sumy ponad milion złotych trafiło do gminy Stare Czarnowo. Informacje o przyznaniu grantu dotarła do Urzędu Gminy w grudniu ub.r.

Jedną z inwestycji, którą uda się zrealizować z pozyskanego dofinansowania, jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej na części ulicy Warcisława w Kołbaczu. Po jej zakończeniu ścieki odprowadzane będą do nowej przepompowni, a stamtąd popłyną do kanalizacji sanitarnej. Wykonawcą robót będzie Przedsiębiorstwo Usługowe STARKAN ze Stargardu. Koszt prac wyniesie 600 tys. zł, z czego ponad 550 tys. zł pochodzi z RFIL-u. Wykonawca otrzymał 6 miesięcy od podpisania umowy na zakończenie inwestycji.

To jednak nie wszystkie działania, które władze gminy zamierzają sfinansować z przyznanego wsparcia. Z otrzymanej pomocy zakupiono już za 125 tys. zł nieruchomość przy ulicy Szczecińskiej 41 w Starym Czarnowie. To miejsce po byłej restauracji Sekwoja i przetwórni drobiu. Działka została zakupiono z myślą o inwestycjach na cele społeczne.

Co więcej, do wydatkowania jest jeszcze 400 tys. zł, które zaplanowała Rada Gminy Stare Czarnowo. Do realizacji wskazano m.in. budowę sieci kanalizacji sanitarnej na terenie miejscowości Nieznań, rozbudowę oczyszczalni ścieków w miejscowości Kartno oraz remont dachu na magazynie po byłym SKR w Starym Czarnowie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza