Kremy do twarzy – jakie składniki pojawiają się w nich najczęściej?


Na drogeryjnych półkach znaleźć możemy przeróżne kremy do twarzy. Różnią się nie tylko pojemnością czy przeznaczeniem, ale także zastosowanymi w nich składnikami aktywnymi. Które z nich mają szansę doskonale zadziałać na naszą skórę? Sprawdź, co warto wiedzieć o produktach tego rodzaju oraz czym kierować się podczas zakupów.

Dlaczego warto stosować kremy do twarzy?

Na początku warto zadać sobie podstawowe pytanie: dlaczego kremy do twarzy obecne są w naszej pielęgnacji? Otóż jest to jeden z tych kosmetyków, który sprawia, że nasza cera wygląda doskonale. To produkt uniwersalny i ponadczasowy. Może mieć przeróżne właściwości, dzięki którym dbamy o właściwy poziom nawilżenia, dostarczamy skórze najważniejszych składników aktywnych, ale przede wszystkim chronimy ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Niektóre kremy do twarzy posiadają także filtr, a ten natomiast idealnie odbija promienie słoneczne i nie dopuszcza do fotostarzenia.

Ten kosmetyk obecny jest w naszej codziennej rutynie, zarówno porannej, jak i wieczornej. Warto mieć w kosmetyczce więcej niż jeden wariant tego produktu, dzięki czemu nasza pielęgnacja będzie różnorodna i dopasowana do aktualnych potrzeb.

Po jakie kremy do twarzy najchętniej sięgamy?

Jeżeli chodzi o kremy do twarzy, to podczas zakupów bardzo często kierujemy się wskazówkami producentów. Chociaż umieszczane na opakowaniach kategorie wiekowe są umowne, to jednak mogą pomóc nam w podjęciu najlepszej decyzji. Produkt do cery dojrzałej będzie najpewniej mocno nawilżający i przeciwzmarszczkowy. Młoda skóra potrzebuje natomiast unormowania pracy gruczołów łojowych, a kremy do twarzy nierzadko mają też właściwości antybakteryjne oraz matujące.

Chętnie kupujemy kosmetyki na dzień, na noc, ale także te, które zawierają w swoim składzie filtr. W zależności od wysokości SPF możemy uzyskać naprawdę różny poziom ochrony, dzięki czemu będziemy mogli przebywać na słońcu dłużej i to bez konieczności reaplikacji preparatu. Pamiętajmy, że zabezpieczenie przed promieniowaniem UV jest bardzo ważne.

Co powinny zawierać kremy do twarzy?

Niezwykle ważne jest natomiast to, co znajduje się w danym produkcie. W tym przypadku należy pamiętać, że skład jest silnie związany z tym, jakie właściwości będzie miał konkretny kosmetyk. Dlatego jeżeli tylko poznamy potrzeby naszej skóry, powinniśmy dowiedzieć się nieco więcej na temat substancji, jakie mogą być pomocne w poprawie stanu cery. Na przykład u osób dojrzałych doskonale sprawdzi się kwas hialuronowy, koenzym Q10, ale też kolagen. Dodatki w kremie powinny mieć właściwości mocno nawilżające, a dodatkowo przeciwzmarszczkowe.

Lista składników aktywnych, które występują w produktach do twarzy, jest naprawdę długa. Jednym z popularniejszych jest na pewno gliceryna. Często nie brakuje też peptydów, witamin, naturalnych ekstraktów i wyciągów. Znajdują się tutaj nawet oleje, ale najczęściej te, które nie mają skłonności do zapychania. Zastosowane dodatki zależne są przede wszystkim od tego, czy konkretne kremy do twarzy przeznaczone są do cery suchej, mieszanej, dojrzałej, skłonnej do alergii, tłustej, trądzikowej czy też normalnej.

Poprawna aplikacja kremu do twarzy

Zanim przystąpimy do aplikacji produktu, pamiętajmy o bardzo dokładnym oczyszczeniu skóry. Tego kroku nie należy pomijać, gdyż w ten sposób zmniejszamy skuteczność nakładanego kosmetyku. O czym jeszcze warto pamiętać? Dobrze, aby przywrócić naturalne pH, które mogło ulec zmianie podczas mycia twarzy. Tutaj dobrze jest sięgnąć po tonik, hydrolat lub po esencję. Następnie czekamy, aż cera wyschnie. Odmierzoną ilość preparatu aplikujemy na czoło, nos, policzki, brodę, ale też na szyję oraz dekolt. Pod oczami stosujemy tylko te kremy do twarzy, które nie podrażniają (taka informacja powinna zostać umieszczona na opakowaniu).

Tak wygląda nakładanie produktu na dzień. W kolejnym kroku najpewniej wybierzemy ulubiony kosmetyk z filtrem. A co z wieczorną rutyną? Tutaj kremy do twarzy także sprawdzają się doskonale, a ich działanie łatwo wzmocnimy poprzez wcześniejsze użycie serum.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza