Moryń zaprasza na Zamkowe Historie


Po raz czwarty Moryń zaprosi na ciekawe wydarzenie historyczne. To „Zamkowe Historie” okraszone wieloma atrakcjami. Już w najbliższą sobotę i niedzielę, 4 oraz 5 września, okolice ruin zamku zamienią się w średniowieczny obóz rycerski. Wydarzenie organizowane przez Towarzystwo Wszechstronnego Rozwoju „Collegium” wspiera Urząd Marszałkowski.

„Zamkowe Historie 2021” to otwarte wydarzenie plenerowe, które odbędzie się 4-5 września 2021 roku w Moryniu. Odbędzie się na półwyspie jeziora Morzycko wokół ruin XIV-wiecznego zamku rycerskiego w ośrodku Szafir. Rekonstruktorzy historyczni zaprezentują średniowieczny obóz rycerski. W ramach pokazów odbędą się warsztaty rzemiosł dawnych oraz turniej łuczniczy. Główny archeolog oprowadzi zaś chętnych po ruinach zamku opowiadając historię i pokazując miejsca odkrywek.

Impreza to element produktu turystycznego „średniowieczny Moryń”. Powstał w latach 2017-2018 dzięki unijnym środkom Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa 2014-2020, które przekazał Urząd Marszałkowski. Ze względu na swój wyjątkowy charakter co roku zyskuje na atrakcyjności. Cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców oraz turystów. To także znakomita okazja do promocji dziedzictwa kulturowego regionu i sposób na wydłużenie sezonu letniego.

Urząd Marszałkowski wsparł jego organizację kwotą 10 tys. zł.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza