Policjanci ujawnili nielegalne wysypisko śmieci


Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnie podczas patrolu terenu po byłym lotnisku w Chojnie zauważyli stojący samochód typu bus, z którego kierujący wyrzucał do pobliskich zarośli śmieci w postaci pozostałości po materiałach budowlanych, uszkodzone meble, papiery i plastyki.

Ujawniony sprawca nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania, po wylegitymowaniu został zobowiązany do posprzątania zaśmieconego terenu, co od razu uczynił. 

Za popełnione czyn wszczęto przeciwko niemu czynności wyjaśniające o wykroczenie z art 154 § 2 kodeksu wykroczeń, za który grozi grzywna do 1000 zł albo kara nagany. Powyższe zdarzenie ma charakter wysokiej szkodliwości społecznej i nie powinno być akceptowalne przez mieszkańców.

Na terenie działania Komisariatu Policji w Chojnie każda gmina ma wypracowany system odbioru śmieci, a także innych odpadów komunalnych, dlatego tym bardziej niezrozumiałe są sytuacje wyrzucania śmieci na pola, do lasu czy też jak w opisanej sytuacji w rejonie byłego lotniska w Chojnie. 

Oddawanie odpadów w punktach selektywnego zbierania odpadów komunalnych tzw. ,,PSZOK” odbywa się nieodpłatnie. W ,,PSZOK '' możemy oddać między innymi gruz budowlany, meble i inne odpady wielkogabarytowe, chemikalia np. farby, rozpuszczalniki, oleje napędowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Policjanci z KP Chojna apelują i proszą, aby nie wyrzucać śmieci w miejscach do tego nie przeznaczonych. Dbajmy o czystość w naszych miejscowościach, to od nas zależy w jakich warunkach przyjdzie nam mieszkać i odpoczywać.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza