Ratownicy z Chojny zawieźli pacjentkę do szpitala w Schwedt.Karetka pogotowia z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie , filii w Chojnie, transportowała pacjenta do szpitala w niemieckim Schwedt. To jeden z przykładów transgranicznej współpracy. 

W czwartek 9 września około południa zespół Z0160 z Chojny otrzymał wezwanie do Osinowa Dolnego do ok 60-letniej pacjentki, obywatelki Niemiec, u której doszło do poważnego, otwartego złamania kończyny dolnej. Pacjentka została przez naszych ratowników medycznych zabezpieczona i przetransportowana do najbliższego szpitala - w Schwedt właśnie. Jak zapewniają ratownicy medyczni - przekazanie pacjentki przebiegło sprawnie i bezproblemowo, także komunikacyjnie.

Takie działanie było możliwe dzięki porozumieniu o współpracy transgranicznej w ratownictwie medycznym, które podpisano w 2020 roku. Polscy ratownicy mogą interweniować po niemieckiej stronie i odwrotnie.

- Za względu na to, że do Gorzowa Wielkopolskiego mieliśmy 100 kilometrów, tyle samo do Zdunowa w Szczecinie, po ustaleniu z dyspozytornią medyczną w ramach współpracy transgranicznej pacjentka została przetransportowana do Schwedt. Została tam przekazana ichniejszym medykom. Pacjentka w stanie dobrym i kontakcie logicznym - powiedział Radiu Szczecin Arkadiusz Bednarz, ratownik pracujący w Chojnie. 

fot. WSPR Szczecin
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza