Dwóch kierowców straciło uprawnienia za nadmierną prędkość


Na terenie powiatu gryfińskiego odbyły się wzmożone działania "Prędkość", w trakcie których dwóch kierowców straciło swoje uprawnienia za tzw. 50+. Do zdarzeń doszło w sobotę 16 października. 

Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie trwają wzmożone kontrolne w zakresie ujawniania kierujących pojazdami, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Nadmierna prędkość jest jednym z głównych powodów kolizji i wypadków drogowych, których skutki są bardzo poważne. Dlatego funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie jako jeden z priorytetów stawiają sobie zmniejszenie ilości wykroczeń dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Policjanci gryfińskiej drogówki nie odpuszczają osobom, które mają "ciężką nogę". W sobotę zatrzymali oni dwa prawa jazdy za tzw. 50+, czyli za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Obaj kierowcy swoje prawo jazdy stacili w miejscowości Stare Czarnowo, kiedy funckjonariusze na ul. Szczecińskiej dokonywali kontroli prędkości.

Pierwszy z nich, 50 letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego, około godziny 13:55 rozpędził swojego Citroena do prędkości 102 km/h, w związku z czym przekroczył on dozwoloną prędkość o 52km/h.
Druga kontrola miała miejsce 20 minut później, kiedy to 53 letni mężczyzna, mieszkaniec Szczecina, kierując pojazdem BMW przekroczył dozwoloną prędkości o 59km/h tj.109/50.
Do trzeciej i nie ostatniej w tym dniu kontroli doszło około godz. 14:35. Zatrzymany został 35 letni mężczyzna, który jadąc Volkswagenem popełnił wykroczenie z art. 92a KW tj. przekroczenie dozwolonej prędkości, w tym przypadku o 27km/h. W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili kolejne wykroczenie. Okazało się, że meżczyzna ten nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierującym za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h zatrzymano prawo jazdy oraz zostali ukarani wysokimi mandatami wraz z punktami karnymi. W trzecim przypadku mężczyzna również ukarany został wysokim mandatem karnym za wykroczenie z art. 94 par 1 KW.

W ciągu sobotnich działań policjanci drogówki ogółem ujawnili 25 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

- Kolejny raz apelujemy do Państwa o przestrzeganie ograniczeń prędkości, w szczególności podczas opadów deszczu, których w porze jesienno-zimowej nam nie brakuje.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza