Kolejne prawo jazdy zatrzymane przez myśliborską grupę "Speed"


Myśliborscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy samochodu marki IVECO, który o 52 km przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna jechał drogą w miejscowości Boleszkowice z prędkością 92 km/h. Kierujący, który w rażący sposób złamał przepisy ruchu drogowego, stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci wchodzący w skład policyjnych grup SPEED mają do dyspozycji nowoczesne pojazdy i przechodzą specjalistyczne szkolenia. To najlepsi policjanci w białych czapkach, z którymi spotkanie kończy się na ogół wysokim mandatem lub skierowaniem sprawy do sądu. Głównym zadaniem grupy jest walka z przekraczaniem prędkości. Działania prowadzone są cyklicznie z dużą częstotliwością.

Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu wchodzący w skład policyjnej grupy Speed, podczas kontroli prędkości w Boleszkowicach zatrzymali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h. To już kolejne prawo jazdy zatrzymane w ostatnim czasie. Za kierownicą ciężarowego IVECO siedział 37-letni mężczyzna, który za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Ponadto kierujący wzbogacił swoje ,,konto" o punkty karne. To nie jedyne konsekwencje jakie musiał ponieść kierowca. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy..

Prędkość jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i ich skutków. Nadmierna prędkość lub jej nie dostosowanie do panujących warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku drogowego. Agresywne i niewłaściwe zachowania na drodze stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia kierujących jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 - miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejny raz kiedy kierujący zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza