Padłe dziki już zabezpieczone. Pobrano próbki do badań [foto]Truchła padłych dzików w okolicach Klępicza (gmina Moryń) zostały w poniedziałek 4 października zabezpieczone, wcześniej pobrano próbki na obecność ASF. 

Dzień wcześniej o problemie z padłą zwierzyną pisaliśmy w artykule Padłe dziki "gniją" od kilku dni na polu a ASF szaleje w regionie. Z prośbą o interwencję zwrócił się do nas czytelnik. 

- (...) do Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Gryfinie nie wpłynęły żadne zawiadomienia odnośnie dzików z okolic Klępicza, a Powiatowy Lekarz Weterynarii Gryfinie o padłych dzikach dowiedział się dopiero wczoraj wieczorem z Waszego portalu. Dnia dzisiejszego inspektorzy pojechali we wskazane miejsce w celu pobrania prób w kierunku ASF oraz zabezpieczeniu padliny, którą zabierze zakład utylizacyjny - informuje nas Magdalena Krynicka z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Gryfinie.

W rozmowie z naszym dziennikarzem Powiatowy Lekarz Weterynarii Hubert Gumowski zaapelował o zgłaszanie tego typu przypadków bezpośrednio do PIW. To bardzo ważne w świetle wciąż szalejącego wirusa ASF. Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza