Wielkie międzynarodowe manewry strażackie w Chojnie [foto] [video]

Ochotnicza Straż Pożarna w Chojnie zorganizowała Międzynarodowe Manewry Strażackie w których wzięło udział 18 jednostek z powiatu gryfińskiego, myśliborskiego oraz z Niemiec i Ukrainy. 

Jednostka z Chojny co roku organizuje ćwiczenia, które mają na celu zwiększenie bojowości jednostek i integrację środowiska strażackiego. Po raz kolejny wzięli w nich udział strażacy z Ukrainy. Ćwiczącym strażakom przyglądali się zawodowcy z Komendy Powiatowej PSP w Gryfinie oraz Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie. 

Przygotowano kilka scenariuszy ćwiczeń, jednym z nich było zdarzenie masowe - wypadek z udziałem autobusu przewożącego dzieci. Przygotowano pozorantów, którzy mieli sztuczne rany, użyto również sztucznej krwi i dymu. Ponadto strażacy ćwiczyli gaszenie pożaru budynków oraz wypadku z wyciekiem substancji chemicznej. 

To jedne z największych takich manewrów w województwie. W ćwiczeniach brały udział jednostki z terenu gmin Chojna, Mieszkowice, Banie, Cedynia, Trzcińsko-Zdrój, Moryń oraz Nowogródek Pomorski i strażacy z Niemiec oraz Ukrainy. 

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza