100. urodziny Chojeńskiej w Dębnie


Najpopularniejsza stodoła w Dębnie, przy ulicy Chojeńskiej 23, gdzie można nabyć Zakwas buraczany z Dębna wpisany na listę produktów regionalnych obchodziła setne urodziny. 

Z tej okazji właściciele Aneta i Stanisław Dobropolscy zorganizowali imprezę urodzinową, na którą zaprosili mieszkańców Dębna.


Było nadanie nazwy dla budynku, który od teraz nosi nazwę Stodoła Anioła, były swojskie wyroby, tort urodzinowy, wypiekany chleb w piecu chlebowym (to nowość), można było skosztować słynnego zakwasu buraczanego i zdobyć nagrody.

Państwo Aneta i Stanisław Dobropolscy prowadzą ekologiczne gospodarstwo rolne. W 2019 Zakwas buraczany z Dębna został wpisany na listę Produktów Tradycyjnych Pomorza Zachodniego. Szybko stał się ceniony i wiele osób chciało go kupić. 

Właściciele stworzyli więc sklepik w starej stodole, do tego samoobsługowy. W lodówkach na półkach stoi zakwas, a w skrzyneczkach sezonowe ekologiczne warzywa i owoce. Pani Aneta ciągle tworzy nowe receptury. 

W tym roku asortyment wzbogacił się w octy z bzu czarnego, głogu i płatków kwiatów słonecznika. Niedawno powstał też piec chlebowy, więc niebawem można spodziewać się swojskich wypieków. Sklep – stodoła otwarty jest codziennie od godz. 8 do 20. 

Na kartonikach zapisana jest cena produktów, na stoliku stoi waga. Wchodzisz, bierzesz co potrzebujesz, a pieniądze wrzucasz do skrzyneczki, a jak nie masz gotówki, to dostępny jest też terminal płatniczy.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza