Dzień Wszystkich Świętych. Wspominamy mieszkańców regionu, którzy odeszli.


W kościele katolickim 1 listopad to Dzień Wszystkich Świętych, uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. 

W tym dniu tłumnie ruszam na cmentarze aby wspominać tych, którzy odeszli. Wspominamy mieszkańców regionu, którzy odeszli w minionym roku. 


Ksiądz kanonik Jan Zalewski zmarł 29 lipca 2021 roku o godzinie 13:15. Spoczął na Cmentarzu Komunalnym w Chojnie. Był proboszczem parafii pw. Świętej Trójcy. 


21 lipca po długiej chorobie odszedł nasz redakcyjny przyjaciel Grzegorz Misiun. Mieszkaniec Chojny, wokalista i pasjonat fotografii. 


W lipcu odszedł Zbigniew Hippmann, były prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, miał 74. lata. 


W sierpniu zmarł Mikołaj Szeremeta, były dyrektor nieistniejącej już szkoły w Godkowie i wieloletni samorządowiec. Pełnił również funkcję członka Zarządu Miejskiego w Chojnie a później był radnym Rady Miejskiej w Chojnie.

W maju w wieku 64 lat zmarł ksiądz Andrzej Tychoniec, były proboszcz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zielinie.


W kwietniu w wieku 47 lat zmarł Krzysztof Gręda, właściciel słynnej lodziarni "Lucynka" w Mieszkowicach, która działa od 1992 roku.


W marcu pożegnaliśmy Romana Obielaka, mieszkańca wieloletniego sołtysa sołectwa Lisie Pole oraz radnego Rady Miejskiej w Chojnie. Funkcję sołtysa pełnił przez 38 lat.


W lutym po ciężkiej chorobie w wieku 47 lat zmarł Grzegorz Jędrzejczak. Nauczyciel W-F, trener, pasjonat sportu. W walkę o jego powrót do zdrowia zaangażowały się setki osób, między innymi wspierając zbiórkę internetową czy biorąc udział w festynie charytatywnym.


W marcu w wyniku tragicznego wypadku samochodowego życie stracił Kacper Kreft, były zawodnik Dębu Dębno i Pomorzanina Cychry. 

3 lutego zmarł Roman Góral, były proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Krzywinie. Przegrał walkę z covid-19 miał 72 lata.

W styczniu w wieku 27 lat zmarła Alina Polak, z domu Stelmaszczyk. Historię młodej mamy z Bań przedstawialiśmy kilka razy na naszym portalu. Pani Alina walczyła nie tylko o swoje życie, ale również o życie synka Aleksandra.


11 stycznia w wieku 68 lat po ciężkiej chorobie zmarł Stanisław Stasiak. Przez wiele lat był związany z Odrą Chojna. Stanisław Stasiak swoja przygodę w chojeńskim klubie rozpoczął w 1986 roku jako kierownik drużyny. Później był kierownikiem klubu oraz wiceprezesem. Współtwórca awansu Odry do III ligi. Oddany piłkarski kibic i działacz.


W styczniu zmarł Ryszard Będzak, przez wiele lat był związany z Orłem Trzcińsko Zdrój, pełnił w klubie nawet funkcje prezesa.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza