Kierowca Audi za prędkość stracił prawo jazdy


Myśliborscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy samochodu marki Audi, który o 51 km przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna jechał drogą nr DK 26 w Sobienicach z prędkością 101 km/h. Kierujący, który w rażący sposób złamał przepisy ruchu drogowego, stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, podczas kontroli prędkości na drodze DK 26 w Sobienicach zatrzymali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 51km/h. Za kierownicą AUDI siedział 25 letni mieszkaniec powiatu Łęczyńskiego. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł.

Ponadto kierujący wzbogacił swoje ,,konto" o punkty karne.To nie jedyne konsekwencje jakie musiał ponieść 25 letni kierowca. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 - miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejny raz kiedy kierujący zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

fot. archiwum / ilustracyjne
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza