Murem za Polskim Mundurem - akcja wsparcia dla broniących wschodnich granic


Atak hybrydowy na wschodnie granice kraju  Polskę to czas szczególnych wyzwań dla polskich służb mundurowych broniących polsko-białoruskiej granicy.

Trwa akcja internautów "Murem za Polskim Mundurem", w której tysiące osób z całej Polski wyrażają swoją wdzięczność za trud i poświęcenie żołnierzy i innych funkcjonariuszy pełniących obecnie trudną misję. 

W chwilach próby to oni chronią Polaków i bronią polskiej granicy przed zagrożeniami zewnętrznymi. Jesteśmy im winni szacunek i wdzięczność. Kiedyś walczyli o polską niepodległość, którą wkrótce będziemy świętować i za którą setki tysięcy z nich oddało życie. Dziś zapewniają jej trwanie. Dziękuję wszystkim funkcjonariuszom Polska Policja, Straż Graniczna, Wojska Obrony Terytorialnej, żołnierzom Wojska Polskiego i innych służb mundurowych za niezłomną postawę w obliczu zagrożenia i pełną poświęcenia służbę dla Ojczyzny .Jesteśmy z Wami!- Napisał Premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych 

Na granicy od 2 września obowiązuje stan wyjątkowy, od kilku dni sytuacja jest kryzysowa. koczują tam tysiące setki imigrantów.  Zamknięte jest także przejście graniczne w Kuźnicy Białostockiej.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza