Niemcy rozważają pełny lockdown w związku z czwartą falą koronawiursaW Niemczech notuje się wysokie wyniki zakażeń covid-19. Liczba nowych infekcji rośnie szybciej niż rok temu a proces szczepień posuwa się powoli. Rząd w Berlinie rozważa wprowadzenie całkowitego lockdownu. 

W ubiegły czwartek odnotowano rekordową dobową ilość zakażeń - wykryto niemal 65 tysięcy nowych przypadków covid-19. Jeszcze przed weekendem Jens Spahn, pełniący obowiązki niemieckiego ministra zdrowia powiedział, że sytuacja jest tak dramatyczna, że rozważany jest pełny lockdown.

Niemcy mogą stać się drugim europejskim krajem, który zdecyduje się na wprowadzenie lockdownu. Od kilku dni funkcjonują ograniczenia dla osób niezaszczepionych przeciwko covid-19 w Austrii. Osoby, które nie są w pełni zaszczepione lub nie są ozdrowieńcami mogą opuszczać swoje miejsce zamieszkania tylko w celu zakupienia niezbędnych artykułów. Od poniedziałku 22 listopada kraj ten wprowadza pełny lockdown, również dla zaszczepionych, na 10 dni, ale może zostać przedłużony do maksymalnie 20 dni. W Austrii wprowadzono również obowiązek szczepień. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza