Powstała jadłodzielnia - punkt do nieodpłatnej wymiany żywności [foto]Jadłodzielnia to punkt służący do nieodpłatnej wymiany żywności. Takie miejsce powstało właśnie w Gryfinie dzięki stowarzyszeniu "Szlachetni". 

- W naszym mieście od dawna mieszkańcy oczekiwali takiej przestrzeni. Rośnie coraz bardziej świadomość ludzi na całym świecie. Nie chcemy marnować jedzenia lecz nie wiemy gdzie możemy ją spożytkować, aby ktoś mógł jeszcze z niej korzystać. I najczęściej dobra żywność trafia do śmietnika - podkreśla Stowarzyszenie Przyjaciół Gryfina "Szlachetni".

Według statystyk, każdy z nas marnuje rocznie aż 235 kg jedzenia! To stawia nas na piątym miejscu wśród krajów Unii Europejskiej. Zamiast wyrzucać, produkty można przynieść do jadłodzielni skąd zabiorą je inni. To doskonały pomysł na to, by choć trochę ograniczyć marnowanie żywności, a robimy to na potęgę.

Szafa została wykonana ze środków Powiatu Gryfińskiego. Nasza drukarnia (www.szybkidruk24.pl) również wsparła projekt wykonując szyldy, regulamin, identyfikację wizualną oraz ulotki i logo. 
fot. Lidia Czarnecka-Borowiec

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza