Święto Niepodległości - Świętowali po raz kolejny na rowerach [foto]


Do Godkowa przy stacji PKP w samo południe przybyli rowerzyści, którzy po raz kolejny na swoich jednośladach postanowili uczcić kolejną rocznicę odzyskania Niepodległości.

Po przywitaniu przez organizatorów, licząca prawie 100 osób grupa rowerzystów udała się na ścieżkę R20. Na trasie rajdu zaplanowano słodki poczęstunek w Klępiczu oraz zwiedzanie mostu w Siekierkach. Tegoroczna meta znajdowała się w Muzeum w Starych Łysogórkach, gdzie na uczestników czekał ciepły posiłek i rozgrzewająca herbata oraz medale i gadzety.

Uczestnicy w trakcie spotkania mieli okazję nabyć darmową książkę pn. „Na straży pamięci. 60 lat Muzeum w Starych Łysogórkach”. Z kolei powiat gryfiński przygotował bezpłatną publikację pn. „Legendy powiatu gryfińskiego”. Dodatkowo wręczane były, gry memory, mapy i przewodniki rowerowe pn. „Powiat Gryfiński na rowerze” wydane w ramach projektu „Promocja powiatu poprzez turystykę rowerową czyli aktywne poznawanie regionu i związanych z Powiatem Gryfińskim legend”.

Nad bezpieczeństwem rajdowiczów czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Chojnie, WOPR Gryfino oraz Strażacy z OSP Stare Łysogórki.

Organizatorzy Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne Barwalde-Konigsberg, MGOK Mieszkowice, Muzeum Pamiątek 1. Armii WP oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej.

Rajd był zadaniem finansowanym z Programu Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski.


Serdeczne podziękowania dla Banku Spółdzielczego w Chojnie, Starostwo Powiatowe w Gryfinie, Nadleśnictwo Mieszkowice, Bar u Asi, Beata Batalińska- apteka Lavenda, Strażacy OSP w Starych Łysogórkach, Stacja Klępicz-Jolanta Kurpiel, Policjanci z Komisariatu Policji w Chojnie, WOPR Gryfino, Burmistrz Mieszkowic-Andrzej Salwa, radny Konstanty Michałowski, Sołtys Starych Łysogórek-Aneta Kwiek, Mariusz Sikora.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza