To jedyne takie miejsce w regionie. Co znajdziemy w Centrum Informacji Turystycznej w Trzcińsku Zdroju? [foto] [video]


Od ponad roku w Trzcińsku - Zdroju funkcjonuje prywatny Punkt Informacji Turystycznej "Na południe od Szczecina’". Jego twórcą jest regionalista i przewodnik turystyczny Jarosław Płotkowski. 

Płotkowski (na zdjęciu u góry) to również założyciel Fundacji "Droga Lotha", która między innymi organizuje różne historyczne wydarzenia a ostatnio dzięki działaniom fundacji przy średniowiecznych murach stanęła replika Trebusza - machiny oblężniczej


Jedną z największych atrakcji tego miejsca jest ogromny drewniany rower, na którym można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W punkcie można podziwiać pamiątki regionalne, które przez lata zbierał Jarosław Płotkowski. Można tu również zakupić gadżety, pamiątki oraz akcesoria i części rowerowe. 

Punkt informacji turystycznej w Trzcińsku - Zdroju to prawdziwa skarbnica wiedzy i ciekawostek. To miejsce inne niż wszystkie, nie jest finansowane z budżetu gminy a pojawiając się tutaj możemy naprawdę usłyszeć nie tylko ciekawe historię ale zobaczyć jeszcze ciekawsze eksponaty. 

Centrum Informacji Turystycznej znajduje się przy ulicy 9 Maja 25B w Trzcińsku-Zdroju, gdy jest zamknięty, można zadzwonić do jego właściciela pod nr tel. 690 579 079.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza