Czesław Hoc w ogniu krytyki narodowców. Awantura podczas komisji zdrowia [video]

 

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc, który pochodzi z naszego regionu, w ostatnich dniach zmaga się z ogromną krytyką i falą hejtu przeciwników szczepień w związku z projektem weryfikacji covidowych.


Poseł Hoc jest jednym z autorów projektu, który budzi wiele kontrowersji i niejasności. W połowie listopada posłowie PiS Czesław Hoc i Paweł Rychlik przedstawili założenia projektu ustawy, która pozwala pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19.Jakie są założenia projektu 

Projekt ustawy, który będzie procedowany w styczniu 2022 r. (5 stycznia - dopiero wysłuchanie publiczne), „o szczegółowych rozwiązaniach zapewniających możliwość działalności gospodarczej w czasie epidemii Covid-19”, jest projektem w kwestii bezpieczeństwa środowiska pracy oraz walki o zdrowie i życie wszystkich obywateli z wirusem SARS-CoV-2. Daje możliwość (nie - konieczność) pracodawcy żądania od pracownika okazania ważnego negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Z obowiązku posiadania tego testu, zwolnione będą osoby, które będą zaszczepione lub będą miały status ozdrowieńca.
 
W przypadku braku owych danych, pracownikowi nie może się stać krzywda w aspekcie zwolnienia z pracy lub zmiany wynagrodzenia z tego powodu, może natomiast pracodawca delegować do pracy poza stałe miejsce pracy lub do innego rodzaju pracy.

Propozycją pewnego bonusu, przywileju dla tych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, które wykażą się zaszczepieniem swojej załogi i będą świadczyć usługi dla wszystkich, którzy będą zaszczepieni, albo będą mieli status ozdrowieńców albo posiadali negatywny test) - wówczas owa firma nie będzie podlegać ograniczeniom w związku ze stanem epidemii, możliwość, nie - konieczność nałożenia przez kierownika podmiotu wykonującego działalność leczniczą (a więc - Szpitala, Przychodni, ZOL, Hospicjum, nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej) obowiązku zaszczepienia się przeciwko COVID-19, jeżeli nie ma przeciwskazań do szczepienia się w zakresie ich stanu zdrowia. 

Zwolnieni z tego obowiązku będą ci, którzy okażą ważny negatywny test (wykonany nieodpłatnie) bądź będą mieli status ozdrowieńca.


Wiele emocji 

Innego zdania są niektórzy posłowie, między innymi Ci z Konfederacji. Oni w ostrych słowach, podczas komisji zdrowia, która odbyła się 16 grudnia, podsumowali działania mieszkańca posła Hoca.  Grzegorz Barun zarzucał i pytał o związku o  koncernami w sprawie szczepionek.

- W kwestii formalnej w dniu wczorajszym  złożyłem na piśmie pytanie na ręce pana przewodniczego Hoca o jego związki z koncernami faktycznymi. Czy zawierał pan umowy w tej baraży - pytał Braun.

Gorąco było podczas pikiety pod sejmem gdzie zebrali się przeciwnicy ustawy w sprawie segregacji sanitarnej.
Gdy poseł PIS opuszczał  budynek sejmu spotkał się z okrzykami "morderca" czy "zdrajca" oraz wiele innych. Osoby protestujące od posła oddzieli funkcjonariusze Policji. Na początku roku 2022 odbędzie się drugie czytanie projektu i wysłuchanie publiczne.  

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza