Czy powrócą Dni Chojny? Burmistrz odpowiada... [video]


Sezon wydarzeń plenerowych wystartuje dopiero za kilka miesięcy, organizatorzy jarmarków i miejskich festynów muszą znacznie szybciej negocjować  z muzykami i artystami, którzy mogliby wystąpić w regionie. W związku z pandemią wiele samorządów zrezygnowało z organizowania hucznego święta swojej miejscowości, inne zmieniły jego formę.

Dni Chojny były jedną z największych imprez w regionie. Na scenie, która zawsze była zlokalizowana w pobliżu ratusza występowały gwiazdy nie tylko polskiej muzyki ale również światowi artyści. Chojnianie bawili się w przeszłości na koncertach Bad Boys Blue, In Grid, Dawida Podsiadło, formacji Velvet, Jamala, Ani Dąbrowskiej, Kamila Bednarka, Feel, Donguralesko i innych. Czy impreza powróci? Na to pytanie odpowiedziała niedawno burmistrz Barbara Rawecka. 

- Chojeńskie Lato Kulturalne jest alternatywą dla Dni Chojny po to aby stworzyć taką możliwość, że mieszkańcy albo turyści mogą co dwa tygodnie korzystać z różnych form muzyki albo rozrywki (...) może być to teatr ale też inne formy, również dla dzieci (...) tak aby mieszkańców naszej gminy wyciągnąć na dwór, aby spędzali czas ze swimi dziećmi, dlatego jest dużo bloków dla dzieci ale też aby sami mogli się zabawić. Formułę Chojeńskiego Lata Kulturalnego zmienimy i wprowadzimy taką wersję spotkań z dorosłymi aby dzieci w tym czasie mogły odpoczywać a starsi mogli się pobawić (...). Promujemy tu różne rodzaje muzyki i formy, możemy zapoznać się też z muzyką niszową. - powiedziała burmistrz Barbara Rawecka.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza