Jak zabezpieczyć dom i firmę? Specjalista radzi.


Święta to okres, który zwykle spędzamy w rodzinnym gronie. To czas kilkudniowych wyjazdów podczas których niejednokrotnie zastanawialiśmy się czy nasz dom jest bezpieczny.

Monitoring, alarm z systemem powiadamiania, oświetlenie na czujniki ruchu, są w stanie skutecznie skutecznie chronić nasz dobytek. Czy potrzeba nam jeszcze czegoś więcej? Czy to jest wystarczające?

Postarajmy się to przeanalizować i odpowiedzieć na to pytanie.

Ostatnimi czasy w Chojnie i okolicy coraz częściej dochodzi do włamań i uszkodzenia mienia, a sprawcy tych zdarzeń pozostają nierozpoznani. Często tylko widzimy zamazaną postać która dokonuje włamania i nie potrafimy określić szczegółów, które pomogłyby w ujęciu sprawcy. Brak możliwości identyfikacji osób i obiektów zarejestrowanych na kamerach monitoringu wynika z kilku powodów. Najtańsze zestawy nie są w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu zabezpieczeń poprzez niską jakość rejestrowanego obrazu. Niska cena jest kusząca, ale pamiętajmy że w rezultacie przekłada się na jakość. Niska cena, to niska jakość i w rezultacie niski poziom bezpieczeństwa, żeby nie powiedzieć jego brak. Kolejnym powodem niskiej jakości instalacji jest ograniczona konkurencja na lokalnym rynku, która sprawia, że firmy nie rozwijają się zgodnie z duchem czasu i oferują "sprawdzone" rozwiązania. Otrzymujemy jedynie rachunek jak za jakość premium, a rozwiązania są przestarzałe i trochę lepszej, ale ciągle kiepskiej jakości. Czasy w których złodziej przestraszy się jakiejkolwiek wiszącej na budynku kamery minęły. Złodziej jest przekonany, że nie zostanie wykryty, że kamera go nie zarejestruje i niestety przeważnie tak się dzieje, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości sprzęt w rozsądnych pieniądzach. Kolorowy obraz w nocy? Wczytywanie tablic rejestracyjnych pojazdów? Analityka obrazu i powiadomienia z aplikacji? Obrotowa kamera? Dla markowego sprzętu i przemyślanej instalacji to nie problem.

Rejestrowanie obrazu wspomaga wykrywanie sprawcy, ale jak skutecznie odstraszyć zdeterminowanego złodzieja? Tutaj do gry wchodzi dobrej jakości, dobrze wykonany system alarmowy. Zwykłe czujki ruchu nie zawsze sprawdzają się w przypadku włamania, dlatego systemy wspomaga się poprzez czujniki zbicia szyby, kontraktony i inne moduły detekcji. Przestępcy używają coraz bardziej wyrafinowanych metod, aby obejść systemy alarmowe jak np. usypianie domowników rożnego rodzaju gazami, po zadziałaniu których bezproblemowo są w stanie w spokoju plądrować całe domy podczas obecności domowników. Najnowsze rozwiązania alarmowe są w stanie wykryć i zaalarmować w porę użytkownika o obecności tego typu gazów w powietrzu. Instalacje pod systemy alarmowe są przeważnie wykonywane na etapie wykonywania instalacji eklektycznej, ale później pojawia się potrzeba przebudowy lub rozbudowy systemu. Nie chcemy bruzdować ścian, aby prowadzić nowe przewody dlatego często czujki są zasłonięte przez meble i inne przedmioty, które obniżają ich sprawność. W takich przypadkach można skorzystać z bezpiecznych systemów bezprzewodowych, przeznaczonych do pracy na dedykowanych częstotliwościach, bez potrzeby prowadzenia przewodów.

Podczas wolnego czasu warto przemyśleć, czy jesteśmy bezpieczni. Czy system, który nas ochrania jest skuteczny i zabezpiecza nas pod wieloma zagrożeniami, czy jest to tylko pozorne poczucie bezpieczeństwa. Czy złodziej, który chciałby dokonać włamania ryzykowałby włamanie do naszego domu, gdyby miał świadomość tego, że po wykryciu jego obecności lub ręcznego wyzwolenia alarmu zapalą się wszystkie światła na podjeździe i w domu, zostanie wezwana ochrona, opuszczą się rolety, a jego wizerunek będzie zarejestrowany jak na scenie filmowej? Temat pozostawiamy do przemyślenia. 
Wesołych i bezpiecznych Świąt!

Kontakt:

690 435 981 

603 646 417

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza