Posłanka Katarzyna Kotula z Gryfina nominowana do nagrody Gazety Wyborczej

Pochodząca z Gryfina posłanka Katarzyna Kotula została nominowana do nagrody "Szczupaki i Kiełbie 2021" w konkursie Gazety Wyborczej.

Szczupakiem nagrodzeni zostają Ci, którzy w mijającym roku zasługują na szczególne uznanie, a Kiełbiem osoby, które przyniosły wstyd miastu i regionowi. To już 17. edycja konkursu.

- Rok 2021 to kolejny rok bitwy o prawa kobiet. Szczególnie trudny, bo w styczniu ogłoszony został wyrok pseudo-Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej. Wyrok okrutny i barbarzyński, który uniemożliwia kobiecie usuwanie ciąży nawet z powodu ciężkich wad letalnych płodu - czytamy z uzasadnieniu nominacji posłanki z Gryfina.  

Komentarz odnośnie nominacji umieściła na swoim fan page`u na Facebooku posłanka: 

- Jest mi bardzo miło i niezmiernie się cieszę z tego wyjątkowego wyróżnienia, za które już teraz serdecznie dziękuję! Znalezienie się w gronie nominowanych to dla mnie zaszczyt i jednocześnie mobilizacja do jeszcze bardziej energicznego działania na rzecz walki o prawa i godność kobiet - walki o dostęp do aborcji. Dziękuję tym wszystkim, którzy dostrzegają moją pracę i zaangażowanie w walkę o prawa i godność kobiet. Dziękuję Jolancie Kowalewskiej - ta nominacja dodaje mi siły do dalszych działań! Zadowolenie i satysfakcja jest ważna, ale to co najważniejsze i co dodaje nam skrzydeł, to długo wyczekiwany sukces jakim niewątpliwie bedzie legalna, bezpieczną i bezpłatna aborcja. To największa i długo wyczekiwana nagroda. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza