Mieszkańcy czekają na drogę [foto] [list od czytelnika]


Parchnica to niewielka miejscowość w gminie Cedynia. Do naszej redakcji wpłynęła prośba dotycząca interwencji w sprawie drogi, a raczej jej braku... 

- Piszę do Państwa w sprawie naszej drogi w miejscowości Parchnica. Zgłaszanie fatalnej drogi do sołtysa kilka razy bez skutku. Zawsze taka sama odpowiedź że starają się o dofinansowanie na naszą drogę. Były zbierane podpisy w celu naprawy drogi, ale też cisza. Jest tu parę ludzi którzy dojeżdżają codziennie do pracy jeździ tutaj bus szkolny który zabiera dzieci do szkoły i odwozi. Nie można się wyminąć , nie wspominając już o zimie. Tak zwany garb na bruku powoduje do ciągłego zahaczania podwozia. (...) - pisze nasz czytelniczka. 

Prośbę o komentarz w tej sprawie przesłaliśmy do Urzędu Miejskiego w Cedyni. 

Aktualizacja, wtorek 28 grudnia 2021 r. 

- W nawiązaniu do listu mieszkańców miejscowości Parchnica dotyczącego stanu drogi dojazdowej do ich miejscowości wyjaśniam, iż w miarę posiadanych środków Gmina Cedynia planuje wykonać w 2022 roku remont cząstkowy i wyprofilowanie nawierzchni brukowej - taką odpowiedź otrzymaliśmy od burmistrza Cedyni Adama Zarzyckiego. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza