Nielegalny hazard w Chojnie zlikwidowany przez zachodniopomorską KAS [foto] [video]


Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zlikwidowali kolejny nielegalny punkt hazardowy. Zabezpieczono komputery, telefony, sprzęt do monitoringu i gotówkę. Właścicielom urządzeń oraz osobom urządzającym tego typu gry grożą wysokie kary.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) ustalili, że w centrum Chojny działa nielegalny salon gier hazardowych. W nocy 20 grudnia br. funkcjonariusze KAS wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie weszli do wytypowanego lokalu. Po wejściu mundurowi zabezpieczyli dziewięć komputerów, które były wykorzystywane do oferowania nielegalnych gier hazardowych. Zabezpieczono również sprzęt do monitoringu lokalu w tym 4 kamery, telefony komórkowe oraz gotówkę w kwocie 1.205 zł. Pieniądze prawdopodobnie służyły do wypłaty wygranych.

W lokalu zastano kilku graczy i osobę nadzorującą funkcjonowanie punktu (obywatelkę Ukrainy). Wszystkie osoby zostały przesłuchane w charakterze świadków w sprawie dotyczącej prowadzenia nielegalnego hazardu i brania udziału w nielegalnych grach hazardowych.


U dwóch graczy obecnych w lokalu policjanci znaleźli narkotyki: 10,5 g amfetaminy oraz 4,5 g suszu roślinnego (marihuana). Obie osoby zostały zatrzymane. Około pół godziny po działaniach KAS lokal spłonął. Prawdopodobnie doszło do podpalenia.

Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe - od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie tym kary łącznie. Oprócz sankcji karnych grzywny w wysokości od 11.120 zł do 4.4780.000 zł. lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające nielegalne gry hazardowe oraz posiadające automaty wbrew przepisom muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu. Postępowanie prowadzone przez zachodniopomorską KAS pozwoli ustalić organizatorów nielegalnego hazardu.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza