Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy medialnej [video]


Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji nazywaną potocznie "lex TVN". Projekt trafił na biurko głowy państwa po tym, jak Sejm nieoczekiwanie przegłosował nowelizację ustawy medialnej tuż przed świętami Bożego Narodzenia. 

W piątek 17 grudnia Sejm odrzucił bezwzględną większością głosów uchwałę Senatu o odrzuceniu "lex TVN". Za odrzuceniem uchwały Senatu było 229 posłów, 212 było przeciw, 11 wstrzymało się od głosu.

- Rozważałem dwa scenariusze - czy skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego, czy zwrócić ją Sejmowi do ponownego rozpatrzenia - zdradził prezydent Andrzej Duda. Podzieliłem zdanie większości rodaków, którzy uznali, że kolejne spory nie są nam potrzebne - tłumaczył Prezydent Andrzej Duda.

Lex TVN. O co chodzi w ustawie?

Ustawa dotyczy przyznawania koncesji mediom należącym do zagranicznego kapitału. Wprowadza zasadę, że w Polsce mogą nadawać tylko takie media, w których udział zagranicznego kapitału nie przekracza 49 proc., chyba że ma siedzibę na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza