Srebrny medal Marcina Florczaka na Mistrzostwach Europy


W miniony weekend w Leżajsku odbyły się 4. Wagowe Mistrzostwa Europy federacji WKB. W zawodach udział wzięło ponad 500 zawodników z 15 krajów, w tym nasi reprezentanci - Marcin Florczak oraz Vanessa Florczak. 

W zawodach wzięło udział wielu czołowych zawodników starego kontynent z Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Hiszpanii, Niemiec, Węgier, Belgii, Turcji, Szwajcarii, Izraela, Rumunii, Słowacji, Holandii i Polski. Mistrzostwa miały charakter otwarty, ponad organizacyjnymi podziałami co zapewniło wysoki poziom rywalizacji sportowej. W składzie reprezentacji Polski byli również zawodnicy z UKS Karate Kyokushin z Morynia – Florczak Marcin (kategoria senior) oraz Florczak Vanessa (kategoria junior).

Marcin Florczak w swojej kategorii wiekowej i wagowej po bardzo dobrych walkach zdobył srebrny medal uzyskując tytuł wicemistrza Europy. Vanessa odpadła z turnieju w walkach eliminacyjnych, jej kategoria była mocno obsadzona, startowało w niej 20 zawodniczek. Zawodnikom sekundował trener sensei Piotr Kos.
Zarząd klubu serdecznie dziękuje Gminie Moryń oraz Panu Burmistrzowi Morynia Józefowi Piątkowi za wsparcie finansowe udziału zawodników i trenera w tej rangi zawodach.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza