To ostatni dzwonek na zakup mieszkania w atrakcyjnej cenie


Budowa nowoczesnego osiedla mieszkaniowego w Chojnie nabiera tempa. Niebawem zacznie się piąć w górę pierwszy budynek B-2 i kontynuowane będą prace przy fundamentach drugiego B-1. To ostatni moment na zakup mieszkania w atrakcyjnej cenie po 6200 zł brutto za metr kwadratowy. W przyszłym roku ze względu na wzrost cen materiałów budowlanych i rosnącą inflację koszt zakupu na pewno będzie dużo wyższy.

Park Wilsona to pierwsze tak duże osiedle w Chojnie. W miejscowości nie budowało się nowych budynków wielorodzinnych od około 20 lat. W sierpniu tego roku, po uzyskaniu pozwolenia na budowę deweloper zaczął prace przygotowawcze na terenie inwestycji.

Zapytaliśmy Generalnego Wykonawcę z firmy Cortonbau Pana Szymona Raczykowskiego (na zdjęciu u góry) o przebieg prac, jakie do dziś zostały wykonane. Poinformował nas, iż na 24.12.2021 roku zrobione zostało:
- wzmocnienie podłoża poprzez palowanie budynków B1 i B2
- fundament żelbetowy dla budynku B2
- ściany żelbetowe zera budynku B2
- instalacja pod posadzkowa wod.-kan. dla B2
- stan zero budynku wraz z kompletem izolacji przeciwwilgociowych i termicznych dla B2
- przyłącze wodne w ulicy Wilsona dla całego osiedla
- przyłącze deszczowe oraz melioracja rowu od strony ulicy Dworcowej, odprowadzającego wodę deszczową z terenu osiedla

O ile pogoda pozwoli, zaraz po świętach Bożego Narodzenia rusza prace:
- ściany murowane parteru
- ściany i słupy żelbetowe parteru
- szalowanie, prace przygotowawcze do stropu parteru
- dalszy ciąg instalacji kanalizacji deszczowej wraz z elementami żelbetowymi do wód deszczowych.


Park Wilsona to wyjątkowo atrakcyjny punkt na mapie miasta. Inwestycja posiada wszelkie zalety mieszkania w centrum: bliskość szkół, przedszkolu, urzędów, restauracji, sklepów i punktów handlowych. Na wyciągnięcie ręki jest pobliski park i tereny zielone oraz miejsca do rekreacji i sportu. Docenili tę lokalizację i cenę mieszkańcy Szczecina, którzy zdecydowali się sprzedać swoje mieszkanie na obrzeżach Szczecina i zamieszkać w Chojnie. Różnica minimum 3000 zł na metrze kwadratowym w zakupie mieszkania oraz podróż pociągiem 37 minut do pracy w Szczecinie to tylko niektóre argumenty, jakie ich przekonały, aby na stałe osiedlić się w Chojnie. W biurze sprzedaży dewelopera coraz częściej dzwonią telefony właśnie od osób, które chcą uciec od zgiełku wielkiego miasta. Więcej na ten temat można przeczytać we wrześniowym numerze miesięcznika MM Trendy [kliknij]

Przypomnijmy, że inwestycja u zbiegu ulic Wilsona z Dworcową obejmuje budowę czterech budynków wielorodzinnych, łącznie powstanie 136 mieszkań, 6 lokali usługowych. Wszystkie budynki będą wyposażone w windę. Lokale mieszkalne i usługowe mają zróżnicowane powierzchnie, przemyślane układy funkcjonalne, tak, aby można było nawet łączyć dwa mieszkania w jedno duże ponad 100 metrowe. Zakup nieruchomości to obecnie najlepsza i najbardziej opłacalna forma lokowania kapitału.

Aktualną listę dostępnych mieszkań i lokali można znaleźć na stronie internetowej dewelopera pod adresem: parkwilsona.pl oraz portalu otodom.pl.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza