Akcja Czysta Odra – czyli posprzątamy 854,3 km rzeki!


Od 29 kwietnia do 8 maja wspólnie z lokalnymi organizacjami (samorządy, ngo, szkoły, koła wędkarskie, leśnicy, strażacy, media i grupy mieszkańców) akcje sprzątania Odry od jej źródeł do Bałtyku. To pierwsza edycja kompleksowego i międzynarodowego działania (z Czechami i Niemcami), które odbędzie się na całej długości Odry oraz na jej dopływach.

Zapraszamy do udziału w międzynarodowym wydarzeniu na rzecz ochrony Odry przed zaśmieceniem.
Do akcji "Czysta Odra" każdy może się do niej przyłączyć! Wystarczy tylko zorganizować grupę wolontariuszek i wolontariuszy, a następnie spotkać się na ekologicznej majówce nad Odrą, by posprzątać jej brzegi, zorganizować spływ kajakowy, cieszyć się z uroków tej przepięknej rzeki.

Organizatorem wydarzenia jest Dominik Dobrowolski, wrocławski ekolog i podróżnik od wielu lat organizuje w Polsce akcje na rzecz ochrony rzek przed zaśmieceniem. Na swoim koncie ma już przepłynięcie i posprzątanie ponad 15 tys. km rzek w Polsce i Europie. Wspólnie z przyjaciółmi postanowił zadbać o Odrę – rzekę wyjątkową, bo łączącą trzy państwa: Czechy, Polskę i Niemcy.

Pierwsze 100 grup zgłoszonych do akcji dostanie wsparcie w wysokości do 500 zł. Partnerem akcji jest Credit Agricole Bank Polska – organizator ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pt. #MniejPlastiku.


Można już się zgłaszać!
Organizatorzy czekają na zgłoszenia mieszkańców, organizacji, sołectw, gmin, firm, szkół... Zachęcamy do kontaktu z odpowiednim dla danego miejsca regionalnym koordynatorem Akcji Czysta Odra:

Odcinek Chałupki – Kędzierzyn Koźle – Opole
Stowarzyszenie Załóg Pływadeł „Rzeki dzielą – Odra Łączy”
Kontakt: Ania Piróg-Nowak, stowarzyszenie.plywadla@gmail.com , tel. 512 283 870

Odcinek: Opole – Wrocław – Nowa Sól
Kontakt: Dominik Dobrowolski, akcjaczystaodra@gmail.com , tel. 697 092 978

Odcinek: Nowa Sól – Krosno Odrzańskie – Słubice
Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Komunalne KPWK
Kontakt: Wojciech Kliszewski, w.kliszewski@kpwk-krosnoodrzanskie.pl , tel. 661 068 040

Odcinek: Słubice – Szczecin – Świnoujście
Stowarzyszenie Wywrotka
Kontakt: Krzysztof Sowa, stowarzyszenie.wywrotka@gmail.com , tel. 725 559 666
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza