W tym mieście funkcjonuje bezpłatny internet


Gmina Dębno zrealizowała bon finansowy w wysokości 15 tys. euro przyznawany za pośrednictwem Komisji Europejskiej w ramach unijnego projektu „WiFi4EU”. Dzięki temu na terenie Dębna powstało 8 miejsc obsługiwanych przez 12 hotspotów, w których będzie można bezpłatnie korzystać z internetu.

W ramach projektu wykonano sieć hotspotów z bezpłatnym dostępem do internetu w miejscach, które są szczególnie odwiedzane i uczęszczane przez mieszkańców i turystów. Wybrano miejsca z odpowiednią infrastrukturą teletechniczną: światłowodową i energetyczną. Zgodnie z umową o udzielenie dotacji Gmina Dębno zapewnia dostęp do szybkiego internetu na poziomie przynajmniej 30 Mb/s. 

Poniżej wykaz punktów, w których dostępny jest bezpłatny internet WiFi4EU na terenie Dębna:
  • Plaża miejska w Dębnie – ul. Parkowa, hotspot zewnętrzny
  • Park Miejski w Dębnie ul. Parkowa, 3 hotspoty zewnętrzne
  • Boisko UKS za DOK ul. Daszyńskiego, hotspot zewnętrzny
  • Plac Konstytucji 3-go Maja, hotspot zewnętrzny
  • Dębnowski Ośrodek Kultury, ul. Daszyńskiego, hotspot wewnętrzny
  • Boisko Orlik na os. Waryńskiego ul. Jana Pawła II 63, hotspot zewnętrzny
  • Urząd Miejski w Dębnie ul. Marsz. J. Piłsudskiego 5, 3 hotspoty wewnętrzne
  • Urząd Miejski w Dębnie ul. Chojeńska, hotspot wewnętrzny

Inicjatywa WiFi4EU ma na celu zapewnienie mieszkańcom i odwiedzającym dostęp do wysokiej jakości Internetu w całej UE, przez bezpłatne Wi-Fi w miejscach publicznych, takich jak parki, place, urzędy, biblioteki i miejsca użyteczności publicznej.

Inwestycja jest w 100% finansowana ze środków Komisji Europejskiej. Przyznany bon WiFi4EU pokrył koszty sprzętu, instalacji hotspotów oraz 60 – miesięcznej obsługi serwisowej całego systemu na terenie miasta Dębna. Gmina Dębno będzie poniosła koszty związane z abonamentem łącz internetowych wykorzystywanych w ramach tego projektu.

Gwarantowana prędkość dla użytkownika końcowego min. 30Mb/s. W każdym z tych miejsc można korzystać bezpłatnie z internetu o prędkości do 30 Mbit/s (w zależności od odległości od nadajnika i urządzenia, które loguje się do sieci), czas trwania sesji to 4 godzina (po czym konieczne jest ponowne logowanie). Zasięg w przestrzeni otwartej sięga do 100 metrów od urządzenia.

Aby zalogować się do sieci kliknij ikonę WiFi w telefonie, wybierz sieć „wifi4eu”, a następnie połącz z siecią. Zostanie otwarte okno „Zaloguj się do sieci”, które przekieruje nad do przeglądarki, a tam należy przeczytać i zaznaczyć „Akceptuję Regulamin” a następnie kliknąć „Zaloguj”. Nie ma rejestracji, loginów i haseł.

Gmina Dębno nie prowadzi bezpośredniego wsparcia dla użytkowników sieci, jak również nie ponosi odpowiedzialności za kompatybilność urządzeń użytkownika z infrastrukturą hot-spotów. Inwestycję zrealizowała w grudniu spółka Energobilans z Warszawy.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza