Dramat w Gryfinie. Mężczyzna zginął po ugodzeniu nożem.

Do tragicznych wydarzeń doszło w Gryfinie przed świętami. 39-letni mieszkaniec Gryfina został ugodzony nożem. Przez kilkanaście dni walczył o życie w szpitalu. Zmarł 31 grudnia... 

Prokuratura Rejonowa w Gryfinie prowadzi postępowanie w sprawie usiłowania zabójstwa mężczyzny w dniu 17 grudnia 2021 r. w Gryfinie poprzez zadanie mu ciosu nożem w okolice górnej lewej części klatki piersiowej co spowodowało ranę kłutą długości około 10 cm i obrażenia ciała w postaci przebicia śledziony, żołądka i płuca, lecz zamierzonego celu nie osiągając z uwagi na pomoc udzieloną pokrzywdzonemu, tj. o czyn za art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 148 § 1 k.k.

Jak dotychczas ustalono, pokrzywdzony został znaleziony w dniu 17 grudnia 2021 r. około godz. 18:40 przez dwóch mężczyzn, którzy po stwierdzeniu, że posiada on ranę wezwali pogotowie. Pokrzywdzony został przewieziony w stanie ciężkim do Szpitala w Szczecinie, gdzie udzielono mu pomocy i przeszedł zabiegi operacyjne. Wymieniony przebywał w stanie śpiączki farmakologicznej przez dwa tygodnie i zmarł w dniu 31 grudnia 2021r.

W wyniku pracy wykrywczej funkcjonariuszy Policji, podejrzany został zatrzymany w dniu 19 grudnia 2021 r. i ogłoszono mu zarzuty o czyn z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 148 § 1 k.k. Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Gryfinie zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Pop przeprowadzeniu sądowo-lekarskiej sekcji zwłok pokrzywdzonego i ustalenia bezpośredniej przyczyny zgonu, zostanie rozważona zmiana kwalifikacji prawnej zarzutu stawianego podejrzanemu na czyn z art. 148 § 1 k.k.

Rzecznik Prasowy
Alicja Macugowska-Kyszka
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza