Nocna i Świąteczna opieka medyczna w Chojnie zostanie zamknięta?Szpital w Dębnie do końca stycznia będzie prowadził punkt nocnej i świątecznej ambulatoryjnej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej w Chojnie. Umowa na wynajem lokalu już została wypowiedziana. Co dalej z zabezpieczeniem medycznym mieszkańców południa powiatu gryfińskiego? 

Termin zakończenia prowadzenia punktu przez szpital w Dębnie potwierdziliśmy w rozmowie z przedstawicielem szpitala. Przejęciem nocnej i świątecznej opieki nie były zainteresowane przychodnie zdrowia działające w Chojnie. Jedyna szansa w tym aby nocna i świąteczna opieka dalej funkcjonowała w mieście to przejęcie jej przez Szpital Powiatowy w Gryfinie.

Szpital Powiatowy w Gryfinie prowadzi w Chojnie przychodnie specjalistyczne przy ulicy Dworcowej (w budynku Urzędu Pracy przy LO). Właśnie tam mógłby znajdować się punkt nocnej i świątecznej opieki. Nie wiadomo jednak, czy szpital w Gryfinie przejmie punkt w Chojnie. 

Pytania w tej sprawie przesłaliśmy do dyrekcji Szpitala Powiatowego w Gryfinie oraz do Narodowego Funduszu Zdrowia, czekamy na odpowiedzi...

Jeżeli punkt zostanie zamknięty, mieszkańcy południa powiatu w godzinach nocnych i okresie świątecznym będą musieli szukać pomocy medycznej najbliżej w Gryfinie lub w Dębnie.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza