Pacjent zaatakował ratowników i zniszczył karetkę


Pacjent zaatakował ratowników medycznych. Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Poszkodowany ratownik zapewnił, że sprawa będzie miała swój dalszy bieg a agresywny mężczyzna w asyście policji został przetransportowany do szpitala. 
Zespół Ratownictwa Medycznego udzielał pomocy mężczyźnie, który doznał urazu głowy.  Obrażenia odniesione przez poszkodowanego wymagały zaopatrzenia w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

W trakcie transportu do szpitala, początkowo spokojny mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie. Obrażał Ratowników Medycznych, groził im śmiercią, aż ostatecznie użył przemocy fizycznej wobec medyka znajdującego się w przedziale medycznym!

Ratownik Medyczny został uderzony w górną część tułowia, szczęśliwie udało mu się uniknąć ciosu wymierzonego w głowę! Agresor siłą wepchnął Ratownika do przedziału kierowcy i uszkodził ambulans!
Na miejsce wezwano Patrol Policji i dalszy transport odbył się w asyście funkcjonariuszy.

- Nie ma naszej zgody na agresję wobec medyków! Każda napaść słowna bądź fizyczna będzie zgłaszana i ścigana zgodnie z artykułem 5 Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Stop agresji! - podkreślają ratownicy na stronie Ratownictwo Medyczne Pyrzyce. 

fot. Ratownictwo Medyczne Pyrzyce
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza