Policjanci eskortowali rodząca kobietę. Chłopczyk o imieniu Kacper urodził się silny i zdrowy.
Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie wpłynęły podziękowania dla policjantów Posterunku Policji w Widuchowej za udzielenie pomocy w szybkim oraz bezpiecznym dotarciu do szpitala.

Codzienna służba pełna jest wyzwań i zaskakujących sytuacji o czym najlepiej przekonali się asp. szt. Andrzej Bielak oraz mł. asp. Rafał Winiarski. W środę 26 stycznia około godz. 9:00 podczas przejazdu do Szczecina ruchliwą drogą krajową numer 31 w miejscowości Daleszewo policjanci zauważyli jadący za nimi pojazd marki Audi, który w szybkim tempie zbliżył się do ich oznakowanego radiowozu oraz zaczął mrugać światłami drogowymi. 

Czujni funkcjonariusze natychmiast zatrzymali się na pobliskiej zatoczce autobusowej. Z Audi wysiadł zdenerwowany mężczyzna, który oświadczył, że w samochodzie znajduje się jego siostra, która jest w ciąży i prawdopodobnie zaczyna rodzić. Bez chwili namysłu policjanci przekazali kierującemu informację by ten udał się za nimi oraz za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych rozpoczęli niecodzienny, około 20 kilometrowy, pilotaż do Szpitala Szczecin Zdroje.

Po szybkim, a co najważniejsze bezpiecznym przybyciu na miejsce ciężarna kobieta trafiła do szpitala, gdzie zajęli się nią specjaliści, a po niedługim czasie na świat przyszedł zdrowy chłopczyk o imieniu Kacper.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza