Rekordowy mandat za przekroczenie prędkości na S3


Po zmianach w przepisach zaostrzających kary dla kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego policjanci myśliborskiej drogówki wystawili już pierwsze wysokie mandaty za wykroczenia drogowe. 

Wyższe kary mają dyscyplinować kierowców, a tym samym poprawić bezpieczeństwo na drodze. Niestety niektórzy kierowcy nadal lekceważą przepisy ruchu drogowego. Warto pamiętać, że jeśli zostaniemy zatrzymani i ukarani mandatem po raz kolejny, kwoty zostaną podwojone.

Zadaniem policjantów drogówki jest przede wszystkim natychmiastowe reagowanie na wszystkie przestępstwa i wykroczenia, w szczególności te mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. To codzienne zadania funkcjonariuszy. 

Od 1 stycznia 2022 r. wzrosły kary dla kierowców. Wysokie mandaty mają spowodować poprawę bezpieczeństwa na drodze. Podczas kontroli drogowych policjanci przypominają kierowcom o nowym taryfikatorze, jednak tych którzy rażąco naruszyli przepisy karali mandatami na podstawie najnowszego taryfikatora. Główne otrzymali je kierowcy za przekroczenie prędkości i nieprawidłowe wyprzedzanie.

Wśród kierujących byli tacy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h- mandat karny 1500 zł. Jednak rekordzistą okazał się 30 letni mężczyzna, który na drodze S-3 kierując samochodem marki BMW M5 poruszał się z prędkością 203 km/h. W tym przypadku mundurowi z myśliborskiej drogówki byli bezwzględni. Na pirata drogowego nałożyli mandat karny w wysokości 2500 zł. Ponadto kierującym przypisano 10 pkt karnych.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza