Pandemia covid-19: Rząd przygotowuje się na "katastroficzny scenariusz"

Systematycznie przygotowujemy się do uderzenia wariantu Omikron - poinformował  na konferencji prasowej w środę 5 stycznia  minister zdrowia Adam Niedzielski. Decyzji co do dalszych obostrzeń czy przedłużenia formy nauki zdalnej jednak nie ma.

- Od kilku dni obserwujemy niepokojący trend wzrostu zakażeń koronawirus. Anomalia ta związana jest z okresem poświątecznym. W ubiegłym roku nastąpiło bardzo podobne zjawisko. W ciągu ostatnich dni obserwujemy również większą liczbę testów. Jeśli zwiększona skala zakażeń pojawi się w drugiej połowie stycznia, mamy plany rozszerzenia infrastruktury szpitalnej do 60 tys. łóżek. Funkcjonują rozwiązania, które maja wzmocnić opiekę przedszpitalną dla pacjentów na wczesnym stadium choroby - powiedział Adam Niedzielski. 

Szef resortu zapewnił, że rząd "systematycznie przygotowuje się do uderzenia Omikrona". W jego ocenie kulminacja wzrostu zakażeń tym wariantem przypadnie na koniec stycznia. —Jeżeli ta fala zakażeń pojawi się pod koniec stycznia, to zwiększamy teraz zapasy leków, ale zwiększamy przede wszystkim infrastrukturę łóżek covidowych.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza