Silny wiatr kompletnie zniszczył dach domu [foto]


Silny wiatr wyrządził ogromne szkody na jednym z budynków mieszkalnych w gminie Banie. Zerwany został dach i część stropu.  

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 17 stycznia w godzinach porannych. Jednostka OSP Banie została zadysponowana do miejscowości Sosnowo. 

- Z uwagi na nieprecyzyjne informację przekazane podczas zgłoszenia do dyspozytora numeru 112 strażacy nie byli poinformowani jaki jest to rodzaj budynku. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania niestety potwierdziły się nasze przypuszczenia, silnie wiejący wiatr zerwał całkowicie dach na budynku mieszkalno - gospodarczym. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozbiórki pozostałych belek drewnianych zagrażających życiu ewentualnych osób trzecich. Następnie strażacy po dostarczeniu przez pracowników Urzędu Gminy Banie plandek przystąpili do odgruzowania syropu nad częścią mieszkalną i zabezpieczenia jej przed ewentualnym deszczem wcześniej wspomnianymi plandekami - informują strażacy. 

Rozebrano również ścianę szczytową, wcześniej czynności na miejscu prowadziła Inspekcja Nadzoru Budowlanego. Budynek nie nadaje się do zamieszkania. Starszy mężczyzna, który tam zamieszkiwał sam ewakuował się przed przyjazdem straży. 

fot. OSP Banie
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza