Kierowcom "pod wpływem" zatrzymali prawo jazdy


Pomimo wysokich kar jakie grożą za jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy ryzykują nie tylko swoim życiem ale przede wszystkim życiem innych uczestników ruchu drogowego. Po alkoholu lub narkotykach wsiadają za kierownicę... 

W sobotę 12 lutego około godziny 8:45 w Różnowie policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie podczas kontroli drogowej pojazdu osobowego marki Audi ujawnili, że 56-letni kierujący, mieszkaniec powiatu gryfińskiego, znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało około 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy. 

Tego samego dnia, około godziny 11:25 w Gryfinie na ul. Garbarskiej funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie w trakcie czynności związanych z kontrolą pojazdu osobowego marki Seat ujawnili, ze 38-letni kierujący, mieszkaniec powiatu gryfińskiego, znajduje się pod wpływem środka odurzającego. 

Dzień później, w niedzielę 13 lutego około godziny 15:50 w Gryfinie na ul. Szczecińskiej funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-interwencyjnego podczas kontroli drogowej pojazdu osobowego marki Hyundai ujawnili, że 31-letni kierujący, mieszkaniec powiatu gryfińskiego, znajduje się pod wpływem środka odurzającego. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza