Klub piłkarski z dotacją na kolejny rok


Zakończył się konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu powierzenia i upowszechniania kultury fizycznej i sportu na rok 2022 w gminie Stare Czarnowo. 

Umowę dotacji przyznano Gminnemu Klubowi Sportowemu Kołbacz w wysokości 85 tys. zł. Dzięki przekazanej dotacji klub z Kołbacza w tym roku zorganizuje zajęcia sportowe i rekreacyjne piłki nożnej dla mieszkańców gminy Stare Czarnowo. 

Będzie przy tym koordynować i prowadzić rozgrywki i turnieje piłki nożnej dla grup seniorów, juniorów, trampkarzy, młodzików, orlików i żaków. Przyczyni się to do propagowania zdrowych obyczajów poprzez organizowanie imprez sportowych i okolicznościowych integrujących środowisko lokalne.

Umowę dotacji podpisali w środę, 16 lutego 2022 roku, wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska i prezes GKS Kołbacz Arkadiusz Błaszczyk wraz z klubowym sekretarzem Robertem Iwanow.
.
Klub GKS Kołbacz powstał w 2020 roku. W obecnym sezonie występuje w 4 grupie A klasy. Swoje mecze i treningi prowadzi na stadionie sportowym w Kołbaczu. W zajęciach we wszystkich kategoriach wiekowych uczęszcza ponad 110 mieszkańców gminy Stare Czarnowo.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza